BOJË TEMPERATURE RADIATER

Vlerëso Produktin

950L

RADIATER

Bojë smalt për radiatorë.

 • Rezistencë e fortë ndaj ngrohjes
 • Mbulimi i lartë

950L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

BOJË TEMPERATURE RADIATER

BOJË TEMPERATURE RADIATER është një bojë smalt me shkëlqim të lartë ideal për veshjen e radiatorëve. Ajo shfaq rezistencë të fortë ndaj temperaturave të radiatorëve dhe mbajtje të shkëlqyeshme të shkëlqimit. Ka fuqi të madhe mbulimi dhe veti të jashtëzakonshme të punës dhe nivelimit.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Armë spërkatëse

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra dhe të thata. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit me bojë të thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

 • Sipërfaqet duhet të fërkohen duke përdorur një letër të përshtatshme gërryese.
 • Për lyerje me furçë shtoni deri në 3% BRUSH SOLVENT dhe për pistoletë deri në 20% SPRAY GUN SOLVENT.
 • Përziejeni mirë dhe vendosni dy shtresa RADIATER.

PAS PERDORIMIT

Hiqni sa më shumë bojë nga furçat dhe rrotullat përpara pastrimit • Pastroni furçat dhe pajisjet me BRUSH SOLVENT të Vivechrom.

Specifikime

 • Lloji: Bojë smalt me bazë alkide.
 • Pesha specifike: 1,18 ± 0,01 gr / cm3 (ISO 2811).
 • Viskoziteti: 4,5-5,5 ps (ROTOTHINNER DIN 51550,25 ° C).
 • Mënyra e aplikimit: Furçë, rul ose armë llak.
 • Rrallimi: Përdorni me furçë: Deri në 3% v / v me solucionin e furçave të VIVECHROM.
 • Përdorni me armë spërkatëse: Deri në 20% v / v me SOLVENT SPRAY GUN të VIVECHROM.
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 11m2 për litër në sipërfaqet e përgatitura më parë.
 • Koha e tharjes: Prekeni thahet pas 3-4 orësh dhe ribotohet pas 24 orësh.
 • Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia, temperatura)
 • Ngjyrat: është në dispozicion në të bardhë.
 • Magazinimi: Ruhet ndërmjet 5 ° 40 ° C. Nëse nuk përdorni të gjithë sasinë, mbylleni me kujdes kapakun për të përdorimi tjetër

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: BOJË TEMPERATURE RADIATER

Karakteristikat Kryesore
Rezultati Pas Lyerjes

Me Shkëlqim

Koha e Tharjes

3-4 Orë

Hollimi

3%

Sipërfaqe Përdorimi

Metal

Specifikime
Paketimi 0.75 L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJË TEMPERATURE RADIATER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart