ASTAR METALI ANTIKOROZIV

Vlerëso Produktin

750L3,900L

ASTARI METALLON

Nënshtresa antikorozive për sipërfaqet metalike.

 • Karakteristikat e shkëlqyera të nivelimit
 • Lehtë për të fërkuar

750L3,900L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR METALI ANTIKOROZIV

ASTAR METALI ANTIKOROZIV është një shtresë me tharje të shpejtë për bojrat e smaltit për përdorim në sipërfaqet metalike. Ka veti shumë të mira pune, me ngjitje të fortë dhe fuqi mbuluese, dhe lëmim të lehtë.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Armë spërkatëse

Përgatitja e sipërfaqeve

 • Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, ndryshku, yndyrat, dhe fërkohet plotësisht duke përdorur një letër të përshtatshme gërryese.
 • Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit me bojë të thatë do të sjellë pluhur dhe / ose të rrezikshëm tymrat. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget nga sigurimi i ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

 • Për përdorim me furçë ose rul shtoni deri në 10% BRUSH SOLVENT.
 • Për përdorim me pistoletë shtoni deri në 30% GUN SOLVENT në ASTARI METALLON të Bardhë dhe deri në 10% në
  ASTARI METALLON Gri / Kafe
 • Përziejeni mirë dhe vendosni dy shtresa ASTARI METALLON.

PAS PERDORIMIT

Hiqni sa më shumë bojë nga furçat dhe rrotullat përpara pastrimit • Pastroni furçat dhe pajisjet me BRUSH SOLVENT.

Specifikime

 • Lloji: Nënshtresa e bazuar në alkid.
 • Pesha specifike: 1.45-1.60 ± 0,02 gr / cm³ (ISO 2811, 25 ° C).
 • Viskoziteti: 5-6ps (Gri / Kafe) dhe 7-9 ps (E Bardhë) (ROTOTHINNER DIN 51550, 25 ° C).
 • Mënyra e aplikimit: Furçë, rul ose pistoletë.
 • Rrallimi: Deri në 10% v / v Tretës për furça për përdorim me furçë ose rul.
 • Deri në 30% me SPRAY GUN SOLVENT për ASTARI METALLON White dhe 10% për ASTARI METALLON Gri / Kafe për përdorim me pistoletë.
 • Shkalla e përhapjes: 14-16 m² për litër në sipërfaqet e përgatitura më parë.
 • Koha e tharjes: Prekeni thahet pas 1 ore dhe ribotohet pas 8 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura).
 • Ngjyrat: Është në dispozicion në të bardhë, gri dhe kafe.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR METALI ANTIKOROZIV

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

15 m²/L

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

10%

Sipërfaqe Përdorimi

Metal

Specifikime
Paketimi

0.75L, 2.5L, 5L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR METALI ANTIKOROZIV”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR METALI ANTIKOROZIV

750L3,900L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart