SMALTOPLAST Çimentokroma – Bojë 100% akrilike

Vlerëso Produktin

3,000L9,500L

Bojë çimentoje 100 % akrilike ekologjike me cilësi të lartë, për përdorim të jashtëm.

3,000L9,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

SMALTOPLAST Çimentokroma – Bojë 100% akrilike

SMALTOPLAST Çimentokroma – Bojë 100% akrilike ekologjike, me cilësi të lartë, erë të ulët. Bojë çimentoje për përdorim të jashtëm. I përshtatshëm për mure, suva dhe sipërfaqe betoni, të cilat janë përgatitur mirë. Ka bardhësi të shkëlqyeshme, fuqi mbuluese, rezistencë ndaj ujit dhe alkave. Rrezatimi UV shumë i mirë dhe rezistenca ndaj kushteve të vështira të motit. Lehtë për tu aplikuar me nivelim shumë të mirë. Përmbajtja e minimizuar e substancave të rrezikshme. Komponimet organike të paqëndrueshme të reduktuara (VOCs).

  • Ekologjike
  • Aderimin e fortë
  • Rezistenca ndaj alkaleve
  • Rezistent ndaj kushteve të pafavorshme të motit

Përgatitja e sipërfaqes

Pastroni sipërfaqen nga pluhuri, vaji, grimcat e lirshme dhe lagështia. Fërkoni me letër zmerile mirë sipërfaqet e lyera me gëlqere të bardhë ose betone të reja duhet të jenë të lyera më parë me Primer Universal Smaltoplast ose astar SMALTODUR, ndërsa kur sipërfaqja është shumë e ndotur (lagësht, nikotinë, bojë, kërpudha, mbishkrime, njolla vaji etj.) duhet të aplikohet astari special SMALTOX hidro ose SMALTOX mono.

APLIKIMI

Përzieni mirë para përdorimit. Aplikoni në mënyrë uniforme 1 ose 2 shtresa SMALTOPLAST Çimentokroma. Minimizimi i përdorimit të bojës: Për një sipërfaqe prej 10 m2, 1,6lt bojë është e nevojshme për dy shtresa. Këshilla! Për nuancat e errëta, në mënyrë që të minimizojmë numrin e veshjeve, ne propozojm të aplikoni si shtresën e parë SMALTOX hidro në gri S1502 ose një bojë e së njëjtës nuancë e cila prodhohet nga një bazë mbuluese ​​më të mirë.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura 8-30 ºC dhe lagështia relative më e ulët se 80%. Përkundrazi kushtet e motit mund të degradojnë cilësinë e bojës.

Magazinimi

Ruhet në vend të freskët, mbrojeni nga ngrirja dhe ekspozimi në diell. Mbylleni mirë pas aplikimit për të mbajtur në gjendje të mirë. Rikuperoni bojën e papërdorur për ripërdorim. Ripërdorimi i bojës mund të minimizojë në mënyrë efektive ciklin jetësor të produktit ndikim mjedisor.

Specifikime: SMALTOPLAST Çimentokroma – Bojë 100% akrilike

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

11 – 13 (m²/Lt)

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

30-60 min

Hollimi

8-15 %

Sipërfaqe Përdorimi

Beton

Specifikime
Paketimi

3L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “SMALTOPLAST Çimentokroma – Bojë 100% akrilike”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

SMALTOPLAST Çimentokroma – Bojë 100% akrilike
SMALTOPLAST Çimentokroma – Bojë 100% akrilike

3,000L9,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart