BOJË PËR VIJËZIMIN E RRUGËS

Vlerëso Produktin

2,700L12,400L

ROAD MARKING PAINT

Bojë për shënimin e rrugëve.

  • Reflektues diellor

2,700L12,400L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 2

BOJË PËR VIJËZIMIN E RRUGËS

BOJË PËR VIJËZIMIN E RRUGËS ROAD MARKING është një shtresë e bazuar në rrëshira speciale të përshtatshme për shënimin sipërfaqësor të rrugëve, autostradave, urave, aeroporteve, çimentos portland, betonit në zonën industriale, stadiumit etj. Pasqyrimi më i lartë merret nga përdorimi i rruazave të duhura të qelqit.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Makineri për Rrugën e Shenjimit, Rul, Furçë.

Përgatitja e sipërfaqeve

Është gati për përdorim dhe aplikohet me makinerinë e duhur të shënjimit të rrugës (me rul ose furçë për sipërfaqe të vogla). Raporti i përzierjes së veshjeve – rruaza është 7: 3 nga pesha. Rruaza mund të përzihet me veshjen para ose pas aplikimit.

Specifikime

  • Lloji: Veshje shënuese e ftohtë me një paketë të bazuar në rrëshira alkide dhe gome të kloruar
  • Graviteti specifik: 1.56 ± 0.02gr / cm3 (ISO 2811)
  • Viskoziteti: 70 – 80KU (25 ° C)
  • Rrallimi: Gati për përdorim
  • Shkalla e përhapjes: 1.71 m2 / kg – DFT 200μm
  • 1,37 m2 / kg – DFT 250μm
  • 1,14 m2 / kg – DFT 300μm
  • Koha e tharjes: 25 min maksimumi për trashësinë e filmit të thatë 240μm. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia, temperatura)
  • Ngjyrat: E bardhë, e verdhë

PAS PERDORIMIT – MENAXHIMI I MBETJEVE

Hiqni sa më shumë bojë nga furçat dhe rrotullat përpara pastrimit • Pastroni furçat dhe pajisje me BRUSH SOLVENT.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: BOJË PËR VIJËZIMIN E RRUGËS

Ngjyra

E Verdhë, E Bardhë

Paketimi

5kg, 25kg

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJË PËR VIJËZIMIN E RRUGËS”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BOJË PËR VIJËZIMIN E RRUGËS
BOJË PËR VIJËZIMIN E RRUGËS

2,700L12,400L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart