BOJË PËR METAL VIVEMETAL

Vlerëso Produktin

950L3,000L

VIVEMETAL

Bojë smalt me cilësi të lartë për dru dhe metal.

 • Shumë e qëndrueshme
 • Tharja e shpejtë
 • Shumë i fortë
 • Qëndrueshmëri e lartë e ngjyrave
SKU: N/A Tags: ,

950L3,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

BOJË PËR METAL VIVEMETAL

BOJË PËR METAL VIVEMETAL është bojë smalt e fortë dhe e qëndrueshme. Ka një qëndrueshmëri të shkëlqyeshme, thahet shpejt dhe i reziston goditjeve dhe motit të cilat e bëjnë VIVEMETAL shtresë ideale për dyer, kangjella, hekuri, mjete, pajisje industriale, makineri, si dhe çdo sipërfaqe ku dëshirohet një përfundim i shkëlqyeshëm ose satenit. Lëndët e para me cilësi të shkëlqyeshme i japin VIVEMETAL një shkëlqim të lartë dhe mbajtje të hijes në kushtet më të pafavorshme të motit. Për tharje më të shpejtë dhe fortësi maksimale mund të shtoni forcues VIVEHARD. Është në dispozicion në pako prej 750 ml dhe 2.5 Lt, në të bardhë dhe të zezë, në hije RAL dhe në numër të pakufizuar të hijeve përmes sistemit të ngjyrosjes së VIVECHROM-it KROMOSINTEZA.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Armë spërkatëse

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastruara nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes. Për sipërfaqet prej metali që kërkojnë mbrojtje nga nryshku, përdorni RUST PRIMER.

Aplikimi

 • Gati për përdorim.
 • Nëse hollimi është i nevojshëm, shtoni deri në 3% solvent. Përdorni me pistoletë: Deri në 20% v / v me solvent
 • Llokoçit mirë dhe apliko 2 shtresa VIVEMETAL.
 • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.

APLIKIMI ME KATALIT

 • Shtoni në VIVEMETAL 10-15% v / v VIVEHARD
 • Llokoçit mirë dhe më pas vendoseni përzierjen.
 • Përdorni përzierjen brenda 4 orësh. Pas kësaj kohe përzierja fillon të trashet në kanaçe.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: BOJË PËR METAL VIVEMETAL

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

14 m2/L

Rezultati Pas Lyerjes

Me Shkëlqim, Satin

Koha e Tharjes

2-4 Orë

Hollimi

20-25% Solvent, 3%, Gati për përdorim

Sipërfaqe Përdorimi

Dru, Metal

Specifikime
Paketimi

0.75L, 2.5L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJË PËR METAL VIVEMETAL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BOJË PËR METAL VIVEMETAL
BOJË PËR METAL VIVEMETAL

950L3,000L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart