BOJË DYSHEMEJE VIVEFLOOR

Vlerëso Produktin

6,000L

VIVEFLOOR

Bojë epokside dy përbërëse për dysheme betoni.

 • Shumë e qëndrueshme

6,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

BOJË DYSHEMEJE VIVEFLOOR

BOJË DYSHEMEJE VIVEFLOOR është një bojë epokside me dy përbërës, e përshtatshme për dysheme betoni. Ka rezistencë të shkëlqyeshme ndaj kimikateve, tretësve, produkteve të rafinerisë dhe lëngjeve kaustike. Ajo shfaq fortësi të madhe, ngjitje të fortë dhe rezistencë të lartë ndaj konsumit mekanik. Është ideal për lyerjen e dyshemeve prej betoni të fabrikave, depove, garazheve dhe përgjithësisht të çdo sipërfaqeje të ekspozuar çdo ditë nga konsumimi nga kimikatet.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë ose pistoletë.

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe pa materiale ngjitëse të dobëta ose bojëra në gjendje të dobët, papastërti, vaj dhe kripë. Sipërfaqet e reja të betonit ose llaçit të çimentos duhet të lyhen pas një muaji nga ndërtimi i tyre. Sipërfaqet e lyera tashmë me bojra me një përbërës duhet të pastrohen plotësisht me tretës ose pajisje mekanike, ndërsa bojërat dy përbërës ose sipërfaqet e lëmuara duhet të jenë të lëmuara mirë. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

 • Pas përgatitjes së sipërfaqes, aplikohet një shtresë e VIVEPOX PRIMER 100 e VIVECHROM.
 • Pastaj çdo përbërës i VIVEFLOOR trazohet shumë mirë përpara se të përzihen komponentët. Përzierja është holluar deri në 10% me SOLVENT A / 8759 të VIVECHROM.
 • Pas 10 minutash vendosni një shtresë të parë VIVEFLOOR dhe pas tharjes së plotë vendosni 1-2 shtresa sipas intervalet e rekomanduara të veshjes.
 • Boja i merr vetitë e saj të fundit 7-10 ditë pas aplikimit të veshjes përfundimtare.
 • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.

Specifikime

 • Lloji: Bojë epokside dy përbërëse.
 • Pesha specifike: 1,34 ± 0,02 gr / cm3 (ISO 2811)
 • Raporti i përzierjes: Α / Β = 3/1 sipas vëllimit
 • Jetëgjatësia e vazos: 6 orë në 20 oC / lagështia relative 50%
 • Metoda e aplikimit: Rul, furçë, pistoletë
 • Rrallimi: 5-10% SOLVENT Α / 8759 i VIVECHROM
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 12 m² / Lt për shtresë me trashësi prej 40 µm të filmit të thatë, në përgatitjen e mëparshme sipërfaqeve
 • Koha e tharjes: Prekeni në 2 orë, shëroni plotësisht në 7 ditë. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia, temperatura)
 • Intervali i veshjes: Minimumi: 8 orë, maksimumi: 2 ditë. Koha e veshjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura)
 • Ngjyrat: Gri
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° C dhe 40 ° C

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

 

Specifikime: BOJË DYSHEMEJE VIVEFLOOR

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

12 m2/L

Sipërfaqe Përdorimi

Beton

Specifikime
Paketimi

(A-3L) + (B-1L)

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJË DYSHEMEJE VIVEFLOOR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart