VEROLAC – SMALTO VITEX

Vlerëso Produktin

700L

Smalto e fortë shkëlqim dhe me fuqi të lartë mbuluese, elasticitet dhe qëndrueshmëri. Karakteristikat shumë të mira të punimit dhe nivelimit. Zbukuron dhe dekoron me 44 ngjyra të gatshme.

SKU: N/A Tags: , ,

700L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

VEROLAC – SMALTO VITEX

VEROLAC – SMALTO VITEX është bojë shumë e qëndrueshme, smalto me ​​shkëlqim i bazuar në rrëshira alkidike, i përshtatshëm për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm në sipërfaqet metalike. Formon një shtresë të fortë që ruan shkëlqimin dhe ngjyrën e saj të pandryshuar, edhe nëse ekspozohet ndaj kushteve të pafavorshme të motit ose lahet. Për shkak të formulimit të saj të veçantë është përfundimi i shkëlqyeshëm antikorozion për të gjitha llojet e sipërfaqeve metalike. Ofron fuqi të lartë të mbuluese, veti të shkëlqyera të punimit dhe përhapjes, duke siguruar mbrojtje dhe dekorim për një kohë afatgjatë.

  • Smalto e fortë me shkëlqim
  • Cilësi dhe qëndrueshmëri e lartë

NGJYRA

Në dispozicion në të bardhë, të zezë dhe 42 ngjyra të tjera (referojuni katallogut të ngjyrave).

Përgatitja e sipërfaqes

Sipërfaqet duhet të pastrohen me Brush Solvent T 300, të jenë të lëmuara dhe të thata, pa pluhur, yndyrë ose ndryshk dhe rërë. Sipërfaqet metalike duhet të jenë të veshura me një astar antikoroziv (Primer Anti-Rust, Minio New Type ose Metal Primer). Sipërfaqet metalike me shkëlqim (alumini, çeliku i galvanizuar, etj.) Duhet së pari të lyhen me Primer për Sipërfaqe me shkëlqim ose Primer Wash Wash.

APLIKACION

Llokoçis mirë para përdorimit. Vendosni dy shtresa me rul ose furçë të holluar deri në 5% me Solvent . Mos aplikoni në temperatura nën 5oC, mbi 35oC dhe / ose lagështi relative mbi 80 %. E prekshme e thatë pas 2-3 orësh dhe mund të rilyhet pas 20-24 orësh. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia dhe temperatura). Lejoni të paktën 30 ditë para pastrimit dhe larjes së sipërfaqeve të pikturuara rishtas me Verolac. Pastroni veglat, furçat, njollat ​​e dyshemesë, etj. Me Brush Solvent T 300 dhe më pas me ujë me sapun ose detergjent. Përdorni Spray Gun Solvent T 350 për të pastruar pistoletat me spërkatje.

Specifikime: VEROLAC – SMALTO VITEX

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

14-16m2/lt

Rezultati Pas Lyerjes

Mat, Me Shkëlqim

Hollimi

Solvent 5%

Sipërfaqe Përdorimi

Dru, Metal

Specifikime
Paketimi 0.75 L

Videos: VEROLAC – SMALTO VITEX

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “VEROLAC – SMALTO VITEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart