ASTAR SILIKONI VIVECRYL PRIMER

Vlerëso Produktin

700L5,900L

VIVECRYL PRIMER

Astar akrilik silikoni me bazë uji.

 • I papërshkueshëm nga uji
 • Papërshkueshmëria e përforcuar
 • Penetrimi i lartë

700L5,900L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR SILIKONI VIVECRYL PRIMER

ASTAR SILIKONI VIVECRYL PRIMER është një astar akrilik i mikronizuar me bazë uji për muret e jashtme dhe çatitë. Hidroizolon sipërfaqen, duke patur në të njëjtën kohë depërtueshmëri të lartë të avujve të ujit. Ajo kontribuon në mënyrë të konsiderueshme në kufizimin e “lulëzimit” (kripërat e transferuara nga brenda murit në sipërfaqen e shtresës përfundimtare) dhe në kufizimin e lagështirës së ujit që rritet në mur. Ka ngjitje të fortë, depërtim të lartë dhe qëndrueshmëri të madhe në sipërfaqet alkaline.

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra dhe të thata. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes. Për çatitë, mbushni çarjet me ELASTIKOS STOKOS nga Vivechrom.

Aplikimi

 • Për mure, vendosni një shtresë VIVECRYL PRIMER të holluar deri në 50% me ujë të pastër. Për sipërfaqet shumë thithëse e përdorin atë të paholluar.
 • Për tarracat, mbushni çarjet dhe nyjet me ELASTIKOS STOKOS të VIVECHROM dhe më pas vendosni një shtresë VIVECRYL PRIMER hollohet deri në 30% me ujë të pastër.
 • Llokoçit mirë para përdorimit.
 • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.

Specifikime

 • Lloji: Astar me bazë uji akrilik me mikronizim të ngjyrosur.
 • Metoda e aplikimit: Furçë, rul ose armë spërkatëse.
 • Rrallimi: Deri në 50% me ujë të pastër. Për sipërfaqe me thithje të lartë përdorni atë të paholluar.
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 10-15 m2 / lt për shtresë, në varësi të thithjes së sipërfaqes dhe përqindjes së hedh lëng
 • Koha e tharjes: Prekeni të thahet pas 1 ore dhe rilyhet pas 4 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura).
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° 40 ° C.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR SILIKONI VIVECRYL PRIMER

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

14 m2/L

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

0-50%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva, Tarraca

Specifikime
Paketimi

1L, 5L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR SILIKONI VIVECRYL PRIMER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR SILIKONI VIVECRYL PRIMER
ASTAR SILIKONI VIVECRYL PRIMER

700L5,900L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart