ASTAR BAZË UJI VIVEDUR

Vlerëso Produktin

950L4,300L

ASTARI VIVEDUR WATER BASED

Astar akrilik.

 • Penetrimi i lartë
 • Përgatit, Mbron dhe Forcon
 • Përforcon ngjitjen dhe qëndrueshmërinë e veshjes fundore
 • Pa erë

950L4,300L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR BAZË UJI VIVEDUR

ASTAR BAZË UJI VIVEDUR është një nënshtresë e pastër akrilike me bazë uji për mure, me ngjitje të fortë dhe depërtim të lartë. Është pa erë, miqësore me mjedisin dhe përdoruesin dhe rekomandohet shumë për përgatitjen sipërfaqësore të zonave të brendshme dhe veçanërisht për vendet e banuara. Është i përshtatshëm për lyerjen e sipërfaqeve të reja, të tilla si suva, betoni, tulla ose mure të niveluara me stuko, të cilat duhet të lyhen me bojra emulsioni. Stabilizon dhe izolon shumicën e sipërfaqeve poroze të veshura tashmë me gëlqere ose ngjyra me cilësi të ulët dhe siguron ngjitje dhe nivelim më të mirë për bojën e plastikës.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Armë spërkatëse

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes. Për të mbushur dhe veshur sipërfaqet: Përdorni stuko NEOPAL STUCCO të VIVECHROM.

Aplikimi

 • Aplikoni astarin me një shtresë VIVEDUR WATER BASED të VIVECHROM të holluar 100% me ujë të pastër. Për sipërfaqe shumë thithëse holloni deri në 50% me ujë të pastër.
 •  Llokoçit mirë para përdorimit.
 • Siguroni ventilim të mirë gjatë aplikimit dhe tharjes.
 • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.

Specifikime

 • Lloji: Astar akrilik me bazë uji.
 • Pesha specifike: 1,02 0,02 g / cm3 (ISO 2811)
 • Viskoziteti: 54 ± 6 sekonda (FORD CUP 2)
 • Metoda e aplikimit: Rul, furçë ose pistoletë.
 • Rrallimi: 50-100% ujë i pastër në varësi të përthithjes së sipërfaqes.
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 15-20m² për litër për shtresë (rrallimi 50% deri në 100% me ujë), në varësi mbi thithjen e sipërfaqes
 • Koha e tharjes: Prekeni thahet pas 1 ore dhe ribotohet pas 4 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura).
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° në 40 ° C.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR BAZË UJI VIVEDUR

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

17 m² / L

Koha e Tharjes

1-2 Orë

Hollimi

50-100%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

1L, 5L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR BAZË UJI VIVEDUR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR BAZË UJI VIVEDUR

950L4,300L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart