ASTAR PLASTIK VIVECHROM

500L4,500L

ASTARI PLASTIKON

Astar për bojra plastike.

 • Përforcon ngjitjen dhe qëndrueshmërinë e veshjes fundore
 • Rezistenca ndaj sipërfaqeve alkaline

500L4,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 3

ASTAR PLASTIK VIVECHROM

ASTAR PLASTIK VIVECHROM është një nënveshje me bazë uji për bojrat plastike. Ka ngjitje, fortësi dhe elasticitet shumë të mirë, si dhe rezistencë të madhe ndaj sipërfaqeve alkaline. Siguron një sipërfaqe uniforme të matit në veshjen e përfundimit.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes. Për të mbushur dhe veshur sipërfaqet, përdorni NEOPAL STUCCO.

Aplikimi

 • Aplikoni astarin ASTARI PLASTIKON holluar 200-300% me ujë të pastër.
 • Llokoçit mirë para përdorimit.
 • Siguroni ventilim të mirë gjatë aplikimit dhe tharjes.
 • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.

PAS PERDORIMIT

Hiqni sa më shumë bojë nga furçat dhe rrotullat përpara pastrimit • Pastroni furçat dhe pajisjet me solvent.

Specifikime

 • Lloji: Nënshtres me bazë uji.
 • Pesha specifike: 1,11 ± 0,02 gr / cm³ (ISO 2811)
 • Viskoziteti: 7-10 ps (ROTOTHINNER DIN 51550, 25 ° C)
 • Metoda e aplikimit: Furçë, rul
 • Rrallimi: 200-300% ujë i pastër
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 15 m² për litër për shtresë në sipërfaqet e përgatitura më parë.
 • Koha e tharjes: Prekeni thahet pas 2 orësh dhe ribotohet pas 3 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura).
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° në 40 ° C

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR PLASTIK VIVECHROM

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

15 m²/L

Koha e Tharjes

2 Orë

Hollimi

200-300%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

1L, 3L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR PLASTIK VIVECHROM”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR PLASTIK VIVECHROM

500L4,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart