ASTAR PARKETI DESMOLACK

Vlerëso Produktin

1,300L

DESMOLACK ASTARI A&B

Astar poliuretani për dysheme druri.

 • Ultra Adherent

1,300L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR PARKETI DESMOLACK

ASTAR PARKETI DESMOLACK A&B është një astar poliuretani transparent, me dy përbërës për dyshemetë prej druri. Ai siguron një nënveshje ideale për llakun e dyshemesë së VIVECHROM DESMOLACK D&F. Ajo shfaq ngjitje të fortë, thahet shpejt dhe mund të fërkohet lehtë.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë

Përgatitja e sipërfaqeve

Lëmoni dyshemenë me një makinë lëmuese ose letër gërryese Nr 80-150. Hiqni pluhurin plotësisht. Pastrimi i dyshemesë me ujë duhet të shmanget sepse ndikon negativisht në shtresën e përfundimit. Trajtime të tilla si lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të sjellin pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Punoni në zona të ajrosura mirë. Përdorni pajisje të përshtatshme për mbrojtjen personale.

Aplikimi

 • Përzieni përbërësit A & B me një raport 2 me 1.
 • Llokoçit shumë mirë derisa të homogjenizohet përzierja dhe më pas vendoseni shtresën e parë.
 • Pas një intervali 2 deri në 4 orë, mund të aplikoni llak dyshemeje DESMOLACK D&F pa pasur nevojë të fshini sipërfaqen.
 • Në rastet kur kalojnë më shumë se 4 orë, është thelbësore që të fërkohet plotësisht me gërryes letër Nr 180 dhe pas kësaj mund të vendosni llakun e dyshemesë.

PAS PERDORIMIT – MENAXHIMI I MBETJEVE

Hiqni sa më shumë bojë nga furçat dhe rrotullat përpara pastrimit • Pastroni furçat dhe pajisjet me ACETON të VIVECHROM menjëherë pas përdorimit.

Specifikime

 • Lloji: Astar dyshemeje PU me dy përbërës
 • Raporti i përzierjes: A / B = 2/1
 • Graviteti specifik: 1.02 ± 0.01 gr / cm3 (ISO 2811)
 • Metoda e aplikimit: Rul ose furçë
 • Jetëgjatësia e vazos: 2 orë në 25 ° C
 • Shkalla e Përhapjes: Rreth 9m² për litër në sipërfaqet e përgatitura më parë
 • Rrallimi: Gati për përdorim
 • Koha e tharjes: Prekeni në 1 orë dhe rimbushet pas 2 orësh.
 • Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia, temperatura)
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° 40 ° C.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR PARKETI DESMOLACK

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

9 m²/L

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

Gati për përdorim

Sipërfaqe Përdorimi

Dru

Specifikime
Paketimi

(A-0.9L) + (B-0.45L)

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR PARKETI DESMOLACK”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart