ASTAR NEOPAL PRIMER ECO

Vlerëso Produktin

700L5,200L

NEOPAL PRIMER ECO

Astar akrilik me bazë uji të mikronizuar.

 • Ekologjike
 • Shihni Ku Lyeni
 • Penetrimi i lartë
 • Përgatit, Mbron dhe Forcon
 • Pa erë

700L5,200L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR NEOPAL PRIMER ECO

ASTAR NEOPAL PRIMER ECO është një astar akrilik i mikronizuar me bazë uji për mure, me ngjitje të fortë dhe depërtim të lartë. Është i çertifikuar dhe plotëson kriteret e Bordit Eko-Etiketë të Bashkimit Evropian. Është pa erë dhe rekomandohet shumë për zonat e brendshme dhe veçanërisht për vendet e banuara. Për më tepër, ajo është pak me nuancë në të kaltër, në mënyrë që të shihet lehtë dhe shpejt. Në të njëjtën kohë, ajo është e mbuluar në mënyrë të përkryer edhe kur zbatohet një hije e bardhë ose e lehtë. NEOPAL PRIMER ECO është i përshtatshëm për lyerjen e sipërfaqeve të reja, të tilla si suva, beton, tulla ose mure të patinuara me stuko, të cilat duhet të lyhen me bojra plastike. Stabilizon dhe izolon shumicën e sipërfaqeve poroze të veshura tashmë me gëlqere ose bojra me cilësi të ulët dhe siguron ngjitje dhe nivelim të shkëlqyeshëm për bojën e plastikës.

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes. Për të mbushur dhe veshur sipërfaqet: Përdorni stuko NEOPAL STUCCO të VIVECHROM.

Aplikimi

 • Aplikoni astarin NEOPAL PRIMER ECO holluar deri në 50% me ujë të pastër. Për sipërfaqe shumë thithëse e përdorin atë të paholluar.
 • Llokoçit mirë para përdorimit.
 • Siguroni ventilim të mirë gjatë aplikimit dhe tharjes.
 • Zbatimi dhe tharja në një temperaturë prej 10 ° C deri në 35 ° C.
 • Minimizoni harxhimin e bojës duke vlerësuar sa bojë do t’ju duhet.

Specifikime

 • Lloji: Astar akrilik me bazë uji të mikronizuar.
 • Pesha specifike: 1,02 0,01 gr / cm3 (ISO 2811)
 • Viskoziteti: 13-19 sek (DIN4-DIN53211, 25 ° C)
 • Metoda e aplikimit: Furçë, rul ose armë spërkatëse.
 • Rrallimi: Deri në 50% me ujë të pastër. Për sipërfaqet poroze përdorni atë të paholluar.
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 10-15 m2 / lt për shtresë, në varësi të thithjes së sipërfaqes dhe përqindjes së ujit që hedh.
 • Koha e tharjes: Prekeni thahet pas 1 ore dhe ribotohet pas 4 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura).
 • Magazinimi: Ruhet ndërmjet 5 ° 40 ° C.
 • Nëse nuk përdorni të gjithë sasinë, mbylleni me kujdes kapakun për të përdorimi tjetër

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR NEOPAL PRIMER ECO

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

12 m2/L

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

0-50%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

1L, 5L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR NEOPAL PRIMER ECO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR NEOPAL PRIMER ECO

700L5,200L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart