ASTAR EPOKSID VIVEPOX PRIMER 100

Vlerëso Produktin

7,300L

VIVEPOX PRIMER 100

Nënshtresë epokside me dy përbërës.

 • Rrit qëndrueshmërinë e bojës

7,300L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR EPOKSID VIVEPOX PRIMER 100

ASTAR EPOKSID VIVEPOX PRIMER 100 është një nënveshje epokside dy përbërëse me depërtim të mirë, e përshtatshme për veshjen e sipërfaqeve alkaline si betoni, llaçi çimentoje, suva, tulla. Ka rezistencë të shkëlqyeshme ndaj kimikateve, tretësve, vajrave dhe yndyrës. Ajo shfaq fortësi të madhe, ngjitje shumë të mirë dhe rezistencë ndaj ujit. Rekomandohet si një nënveshje për pishinat, në kombinim me VIVEPOOL. Gjithashtu për dyshemetë, garazhet, fabrikat dhe vendet e magazinimit, ku aplikohet në kombinim me VIVEFLOOR.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Pistoletë.

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe pa materiale ngjitëse të dobëta ose bojëra në gjendje të dobët, papastërti, vaj dhe kripëra. Sipërfaqet e reja të betonit ose llaçit të çimentos duhet të lyhen pas një muaji nga ndërtimi i tyre. Sipërfaqet e lyera tashmë me ngjyra me një përbërës duhet të pastrohen plotësisht me tretës ose pajisje mekanike, ndërsa bojërat dy përbërës ose sipërfaqet e lëmuara duhet të jenë të lëmuara mirë. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit me bojë të thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

 • Pas përgatitjes së sipërfaqes, përzieni së bashku dy përbërësit e VIVEPOX PRIMER 100, të hollë deri në 10% me SOLVENT A / 8759 të VIVECHROM dhe përzieni mirë derisa përzierja të jetë plotësisht të homogjenizuar.
 • Pastaj vendosni një shtresë VIVEPOX PRIMER 100 zakonisht me furçë, në mënyrë që të arrini mirë depërtimi. Për zona të mëdha, mund të përdoret rul ose armë llak pa ajër.
 • Vëmendje duhet t’i kushtohet jetëgjatësisë së vazos së përzierjes.

Specifikime

 • Lloji: Nënshtresë epokside me dy përbërës
 • Pesha specifike e përzierjes: 1,26 ± 0,02 gr / cm3 (ELOT 523)
 • Raporti i përzierjes: Α / Β = 4/1 sipas vëllimit
 • Jetëgjatësia e vazos: 6 orë në 20 ° C / lagështia relative 50%
 • Metoda e aplikimit: Furçë, rul, pistoletë
 • Rrallimi: 10-20% SOLVENT Α / 8759 i VIVECHROM
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 8-12 m² / Lt për shtresë me trashësi prej 40 µm të filmit të thatë, në varësi të thithjen e sipërfaqes
 • Koha e tharjes: Prekeni në 2 orë, shëroni plotësisht në 7 ditë. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia, temperatura)
 • Intervali i veshjes: Minimumi: 16 orë, maksimumi: 2 ditë. Intervali i veshjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura)
 • Ngjyrat: E verdhë gjysmë transparente
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° C dhe 40 ° C

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR EPOKSID VIVEPOX PRIMER 100

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

10 m2/L

Koha e Tharjes

2 Orë

Hollimi

10-20%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton

Specifikime
Paketimi

(A-4L) + (B-1L)

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR EPOKSID VIVEPOX PRIMER 100”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR EPOKSID VIVEPOX PRIMER 100
ASTAR EPOKSID VIVEPOX PRIMER 100
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart