BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH

Vlerëso Produktin

1,700L6,950L

EPO PAINT

Produkt dy komponentësh me bazë epokside.
Pershkrimi
Epo Paint është një produkt dy-komponent, me baze epokside pa pranine e solventeve, duke ofruar fortësi të lartë dhe rezistencë konsumimit.
Ky produkt është rezistent ndaj acideve, bazave, produkteve të naftës, solventeve, ujë, ujë të detit, etj. Produkti është konfort parametrave te kerkuara nga standardi EN 1504-2.

SKU: N/A Tags: ,

1,700L6,950L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH

BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH EPO PAINT
Produkt dy komponentësh me bazë epokside.
PERSHKRIMI
Epo Paint është një produkt dy-komponent, me baze epokside pa pranine e solventeve, duke ofruar fortësi të lartë dhe rezistencë konsumimit. Ky produkt është rezistent ndaj acideve, bazave, produkteve të naftës, solventeve, ujë, ujë të detit, etj. Produkti është konfort parametrave te kerkuara nga standardi EN 1504-2.

FUSHA E APPLIKIMIT

Epo Paint përdoret si një shtresë mbrojtëse dhe dekorative në siperfaqe me bazë çimento, p.sh. beton, suva, etj. Produkti është i përshtatshëm për aplikim ne zonat industriale, laboratore, fabrikat ushqim të konservuar, fabrika të prodhimit të verës, stacionet e gazit, etj. Ky produkt veçanërisht eshte i përshtatshëm për aplikim në pishina.

MENYRA E PERDORIMIT

 1. Siperfaqja
  Siperfaqja ku do te aplikohet produkti duhet të jetë:
  • E thatë dhe e qëndrueshme.
  • Pa praninë e materialeve që pengojnë lidhjen si pluhuri, vajrat, etj..
  • Të mbrohet nga lagështia me presion negative.
 2. Astarosja
  Siperfaqet me baze çimento duhet të trajtohen me astarin EPOXY PRIMER W 4000 ose të trajtohen me EPO PAINT të holluar deri në 20% me ujë.
 3. Perzierja
  Komponenteve A (rezina) dhe B (fortesuesi) janë të paketuar në dy ambalazhe të veçanta, në raport peshe të paracaktuar. E gjithë sasia e komponentit B shtohet në komponent A. Përzierja e dy komponentëve duhet të bëhet për rreth 5 minuta, duke përdorur një mikser me shpejtesi të ulët, rreth 300 rpm.
 4. APLIKIMI – KONSUMI
  EPO PAINT duhet të aplikohet brënda 24 orëve pas aplikimit të astarit dhe mbasi astari të jetë tharë. EPO PAINT përdoret siç është ose i holluar deri në masën 5% të peshës me ujë. Aplikohet me rul, furçë apo sperkatje në 2 shtresa. Shtresa e dytë aplikohet pasi shtresa e pare të
  jete tharë, por brenda 24 orësh.

KONSUMI
400-600 g/m2
PAKETIMI
Epo Paint është i ambalazhuar (A+B) në paketim 5 kg, dhe komponentët A dhe B kanë raporte fikse në peshë.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

24 muaj nga data e prodhimit nëse produkti ruhet në paketim original dhe të pahapur i mbrojtur nga ekspozimi i dretperdrejte në diell si dhe nga ngrica.

Specifikime: BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH

Paketimi

1kg/A&B, 5Kg/A&B

Ngjyra

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH
BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH

1,700L6,950L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart