ASTAR DRURI VELATURA

Vlerëso Produktin

700L3,900L

VELATURA

Astar druri për bojrat e smaltit.

 • Lehtë për të fërkuar
 • Mbulimi i lartë
 • Përforcon ngjitjen dhe qëndrueshmërinë e veshjes fundore
 • Zbatim i lehtë
SKU: N/A Tags: ,

700L3,900L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR DRURI VELATURA

ASTAR DRURI VELATURA është një nënveshje e bazuar në alkid për bojrat e smaltit me një formulim të ri që siguron veti shumë të lehta të lëmimit. Është i përshtatshëm për sipërfaqe të brendshme dhe të jashtme prej druri. Ajo paraqet fuqi të lartë mbuluese dhe bardhësinë dhe ndërthur vetitë e shkëlqyera të nivelimit dhe të punës. Rilyhet më pas me bojë smalt me cilësi të lartë VIVEWOOD nga VIVECHROM. Është në dispozicion në paketime prej 750ml, 2,5lt & 5lt, në të bardhë dhe 20 nuanca të zgjedhura përmes sistemit të ngjyrosjes së VIVECHROM CHROMOSYNTHESIS.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë dhe yndyrat dhe të fërkohen me përdorim të një letre të përshtatshme gërryese. Papërsosmëritë e sipërfaqeve prej druri janë të veshura me stuko akrilike VIVECHROM STOCOCRYL. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit me bojë të thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

 • Gati për përdorim. Shtoni deri në 4% furçë SOOLVENT nga Vivechrom.
 • Përziejeni mirë dhe vendosni dy shtresa VELATURA. Kur është plotësisht e thatë fërkoni me një letër gërryes të përshtatshëm për të dhënë një sipërfaqe të barabartë mbi të cilën zbatohet veshja e përfundimit.

Specifikime

 • Lloji: Nënshtresa e bazuar në alkid për bojrat e smaltit.
 • Metoda e aplikimit: Furçë, rul.
 • Rrallimi: Gati për përdorim ose shtoni deri në 4% v / v me SOLVENTIN E Furçave të VIVECHROM.
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 14-18 m2 për litër në sipërfaqet e përgatitura më parë.
 • Koha e tharjes: Prekeni thahet pas 1 ore dhe ribotohet pas 16 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura).
 • Ngjyrat: Është në dispozicion në të bardhë dhe në një numër të zgjedhur të hijeve përmes VIVECHROM’s sistemi i ngjyrosjes KROMOSINTEZA.
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° 40 ° C.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR DRURI VELATURA

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

16 m2/lt

Koha e Tharjes

4 Orë

Hollimi

4%

Sipërfaqe Përdorimi

Dru

Specifikime
Paketimi

0.75L, 2.5L, 5L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR DRURI VELATURA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart