ASTAR AQUACHROM PRIMER ECO

Vlerëso Produktin

1,000L3,400L

AQUACHROM PRIMER ECO

Astar ekologjik me bazë uji.

 • Ekologjike
 • Zbatim i kollajt
 • Përgatit, Mbron dhe Forcon
 • Përforcon ngjitjen dhe qëndrueshmërinë e veshjes fundore
 • Përgatitja e thjeshtë e sipërfaqes

1,000L3,400L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR AQUACHROM PRIMER ECO

ASTAR AQUACHROM PRIMER ECO është një nënveshje ekologjike me bazë uji të bardhë, ideale për sipërfaqet e brendshme prej druri. Është i çertifikuar dhe përmbush kriteret e Bordit Eko-Etiketë të Bashkimit Evropian. Ajo shfaq ngjitje të fortë në sipërfaqet e lyera me bojra smalti të bazuara në tretës. Për shkak të formulës së saj të veçantë mbron përdoruesin dhe nuk ndot mjedisin. Nuk përmban substanca të rrezikshme, të tilla si metale të rënda, formaldehid i lirë, hidrokarbure aromatike. Ka veti të shkëlqyera pune, lëmim të lehtë dhe fuqi të lartë mbuluese dhe siguron ngjitje perfekte për veshjen përfundimtare. Është nënshtresa ideale për bojën ekologjike të ujit VIVECHROM me smalt AQUACHROM ECO.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Pistoletë.

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet me defekt dhe ngjitje të dobët, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat dhe nëse është e nevojshme, ato duhet të fërkohen plotësisht duke përdorur një letër të përshtatshme gërryese. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit me bojë të thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes. Sipërfaqet prej druri duhet të rrafshohen siç duhet me PUTTY ACRYLIC MASONRY të Vivechrom.

Aplikimi

 • Holloni me ujë të pastër 5-10% për furçë ose rul, 20-30% për pistoletë dhe trazojeni mirë para përdorimit.
 • Vendosni 1 ose 2 shtresa AQUACHROM ECO për një rezultat perfekt.
 • Kur sipërfaqja është e thatë, fërkojeni me letër të përshtatshme gërryese në mënyrë që të bëni një sipërfaqe të lëmuar për shtresën përfundimtare.
 • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.
 • Minimizoni harxhimin e bojës duke vlerësuar sa bojë do t’ju duhet.
 • Siguroni ventilim të mirë gjatë aplikimit dhe tharjes.

Specifikime

 • Lloji: 100% astar akrilik me bazë uji.
  Mënyra e aplikimit: Furçë, rul ose pistoletë.
 • Rrallimi: Me ujë të pastër 5-10% për furçë ose rul, 20-30% për pistoletë.
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 12 m² për litër për shtresë në sipërfaqet e përgatitura më parë.
 • Koha e tharjes: Prekeni thahet pas 1 ore dhe ribotohet pas 3 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura).
 • Ngjyrat: availableshtë në dispozicion në të bardhë.
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° 40 ° C. Nëse nuk përdorni të gjithë sasinë, mbylleni me kujdes kapakun për tjetrën përdorim.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR AQUACHROM PRIMER ECO

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

12 m2/L

Koha e Tharjes

1-2 Orë

Hollimi

5-10%

Sipërfaqe Përdorimi

Dru, Metal

Specifikime
Paketimi

0.75L, 2.5L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR AQUACHROM PRIMER ECO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR AQUACHROM PRIMER ECO
ASTAR AQUACHROM PRIMER ECO

1,000L3,400L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart