ASTAR ANTIKORRODUES PËR HEKURIN

Vlerëso Produktin

6,000L

EPO METAL W 5300

Astar epoksid dy komponentësh me bazë uji me veti antikorroduese
PËRSHKRIMI
EPO METAL W 5300 është një produkt EPOXY dy – komponent, me bazë uji. Produkti ofron rezistencë të lartë fiziko mekanike, si për shembull rezistencë ndaj gerryerjes, rezistece ndaj ujit, acideve, alkaleve, produkteve të naftës etj. Gjithashtu I jep sipërfaqeve metalike mbrojtje ndaj korrodimit dhe ndryshkjes.

6,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR ANTIKORRODUES PËR HEKURIN

ASTAR ANTIKORRODUES PËR HEKURIN EPO METAL W 5300
Astar epoksid dy komponentësh me bazë uji me veti antikorroduese
PËRSHKRIMI
EPO METAL W 5300 është një produkt EPOXY dy – komponent, me bazë uji. Produkti ofron rezistencë të lartë fiziko mekanike, si për shembull rezistencë ndaj gerryerjes, rezistece ndaj ujit, acideve, alkaleve, produkteve të naftës etj. Gjithashtu I jep sipërfaqeve metalike mbrojtje ndaj korrodimit dhe ndryshkjes.

FUSHA E APLIKIMIT

EPO METAL W 5300 përdoret si PRIMER mbi sipërfaqe metalike për ti dhënë mbrojtje sipërfaqes metalike nga lagështia dhe mbrojtje nga korrodimi.

UDHEZIME PER PËRDORIM

Sipërfaqja duhet të jetë:

  • E qëndrueshme.
  • Pa praninë e materialeve që parandalojnë lidhjen, p.sh. pluhur, Grimca të lirshme, yndyrna etj. Gjithashtu ajo duhet të përgatitet sipas
    natyrës së sipërfaqes. Pas kësaj, në sipërfaqe duhet të pastrohen mirë nga pluhuri me një fshesë me korent.

PROÇEDURA E APLIKIMIT
Komponenti A (rezina) dhe komponenti B (forcuesi) janë mbushur në dy kova të veçanta, në proporcion të paracaktuar në raport peshë. E gjithë sasia e komponentit B duhet shtuar në komponent A. Përzierja e 2 komponentëve duhet të bëhet për rreth 5 minuta, duke përdorur një mikser me shpejtësi të ulët (300 rrotullime / min). Është e rëndësishme që për të arritur një përzierje të plotë të përzihet mirë pranë anëve dhe në fund të kovës, në mënyrë që të arrihet një shpërndarje uniforme e forcuesit. EPO METAL W 5300 aplikohet siç është ose i holluar deri me 10% me ujë. Produkti mund të aplikohet me një furçë ose rrul.

KONSUMI
300 gr/m2 për shtresë.
PAKETIMI
I ambalazhuar në kuti metalike, A+B 4 Kg.
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
24 muaj nëse ruhet në paketim original dhe të pahapura në vende të thata dhe në temperatura ndërmjet 5 – 25o C .

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR ANTIKORRODUES PËR HEKURIN

Paketimi

4kg/A&B

Ngjyra

Transparente

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR ANTIKORRODUES PËR HEKURIN”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR ANTIKORRODUES PËR HEKURIN
ASTAR ANTIKORRODUES PËR HEKURIN
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart