STUKO PATINIMI VIVECHROM

Vlerëso Produktin

550L1,370L

STOKOS SPATOULARISMATOS

Përbërës i nivelimit

  • Zbatim i rehatshëm
  • Lehtë për të fërkuar
  • Mbushja e jashtëzakonshme

550L1,370L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

STUKO PATINIMI VIVECHROM

STUKO PATINIMI VIVECHROM është një llaç pluhur me bazë çimentoje tepër të imët, i përforcuar me rrëshira akrilike speciale. Përdoret për nivelimin dhe zbutjen e sipërfaqeve të brendshme dhe të jashtme përpara lyerjes (PRE-PAINT). Është i përshtatshëm për muret dhe tavanet e suvasë, pllaka gipsi, tulla dhe zëvendëson stukot e vajit dhe materiale të ngjashme. Duke shtuar ujë, krijon një pastë homogjene, kremoze me punueshmëri shumë të mirë. Zbatohet me lehtësi dhe ka veti dhe performancë shumë të mirë mbushëse. Thahet shpejt, mund të fërkohet lehtë dhe nuk çahet e as tkurret, duke dhënë një sipërfaqe të shkëlqyeshme të bardhë dhe të lëmuar. Duke shtuar VIVELATEX nga Vivechrom në STOKOS SPATOULARISMATOS ajo përforcon qëndrueshmërinë e saj për përdorim të jashtëm.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Shpatull, Mistri suvaje ose Spërkatje pa ajër.

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet me defekt dhe ngjitje dobët, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Në rast të pllakave të gipsit, rekomandohet lyerje paraprake me Vivechrom’s NEOPAL PRIMER të holluar në 50% ujë. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit me bojë të thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

  • Përzihet në ujë të pastër 7,6-8lt (ose në përzierje me ujë të pastër 5,6-6lt me ​​2lt VIVELATEX, në rastin e sipërfaqet e jashtme) gradualisht 20 kg pluhur STOKOS SPATOULARISMATOS, mundësisht me një trazues mekanik, derisa të bëhet homogjen. Lëreni pastën të pushojë për pak para aplikimit. Llokoçisni rregullisht pastën për ta zbutur, pa shtuar më tej ujë.
  • Materiali aplikohet me një shpatull në 2 ose më shumë shtresa në një trashësi totale që rekomandohet të mos kalojë 5 mm.
  • Koha midis shtresave duhet të jetë jo më pak se 3-4 orë, në varësi të temperaturës dhe lagështia e mjedisit.
  • Shtresa përfundimtare mund të lëmohet me letër zmerile të imët pas 12 orësh dhe më pas të pluhuroset.
  • Sipërfaqja duhet të jetë tërësisht e thatë dhe para se të lyhet, duhet të përgatitet me VIVECHROM NEOPAL PRIMER holluar 50% me ujë për përdorim të brendshëm ose me ASTARI VIVEDUR holluar deri në 100% me BRUSH SOLVENT të Vivechrom për përdorim të jashtëm.
  • Stuko vendoset dhe lihet të thahet në një temperaturë prej 5 ° C deri 35 ° C. Nëse aplikohet në temperatura mbi 35 ° C, para se të aplikoni, sipërfaqja duhet të laget me ujë.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: STUKO PATINIMI VIVECHROM

Paketimi

5kg, 20kg

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “STUKO PATINIMI VIVECHROM”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

STUKO PATINIMI VIVECHROM

550L1,370L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart