ASTAR ALUMINI & GALVANIZE

Vlerëso Produktin

1,100L3,400L

ASTARI ALUMINIUM & GALVANIZE

Astar special për metalet jo Ferrous.

 • Ultra Adherent

1,100L3,400L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR ALUMINI & GALVANIZE

ASTAR ALUMINI & GALVANIZE është një astar i veçantë, me ngjitje të fortë në metale me ngjyra të tilla si alumini dhe sipërfaqet e galvanizuara. Është gjithashtu i përshtatshëm për çelik inox dhe bakër. Gjithashtu siguron mbrojtje nga ndryshku, thahet shpejt dhe paraqet elasticitet të lartë dhe veti niveluese shumë të mira.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet metalike duhet të jenë të thata dhe të pastra nga yndyrat, papastërtitë dhe ndryshku dhe të fërkohen plotësisht duke përdorur një letër të përshtatshme gërryese. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

 • Për sipërfaqet e sapo galvanizuara, nevojitet një fërkim shumë i mirë.
 • Holloni deri në 3% v / v me Holluesin e Furçave të VIVECHROM.
 • Pas përgatitjes së sipërfaqes, vendosni një shtresë ASTARI ALOUMINIOU & GALVANIZE. Kur ajo është plotësisht e thatë, mund të shtrihet me një letër të përshtatshme gërryese, duke siguruar ngjitje më të fortë dhe nivelim më të mirë për ngjyrën e përfundimit.

PAS PERDORIMIT

Hiqni sa më shumë bojë nga furçat dhe rrotullat përpara pastrimit • Pastroni furçat dhe pajisjet me BRUSH SOLVENT.

Specifikime

 • Lloji: Astar i bazuar në rrëshira speciale sintetike.
 • Pesha specifike: 1,23 – 1,25 gr / cm³ (ISO 2811).
 • Viskoziteti: 6-8 ps (ROTOTHINNER DIN 51550, 25 OC).
 • Metoda e aplikimit: Furçë, rul.
 • Rrallimi: Deri në 3% v / v me Holluesin e Furçave të VIVECHROM.
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 12 m2 për litër në sipërfaqet e përgatitura më parë.
 • Koha e tharjes: Prekeni thahet pas 30 minutash dhe ribotohet pas 16 orësh. Koha e tharjes varet kushtet e motit (lagështia, temperatura).
 • Ngjyrat: Është në dispozicion në gri.
 • Magazinimi: Magazinimi: Ruhet midis 5 ° në 40 ° C.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR ALUMINI & GALVANIZE

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

12 m2/L

Koha e Tharjes

30min

Hollimi

3%

Sipërfaqe Përdorimi

Alumin

Specifikime
Paketimi

0.75L, 2.5L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR ALUMINI & GALVANIZE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR ALUMINI & GALVANIZE
ASTAR ALUMINI & GALVANIZE

1,100L3,400L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart