ADITIV HIDROIZOLUES PËR BETONIN

Vlerëso Produktin

7,600L

IZOCRYSTAL

Aditiv hidroizolues betoni, në formë pluhuri, që shtohet gjatë përgatitjes së betonit, duke krijuar përbërje të patretshme, kristalore.
KARAKTERISTIKAT
Aditiv hidroizolues betoni, në formë pluhuri, që shtohet gjatë përgatitjes së betonit, duke krijuar përbërje të patretshme, kristalore. Përmirëson papërshkueshmërinë nga uji, pa ndikuar përshkueshmërinë e avujve të betonit. Mbetet aktiv gjatë gjithë kohës dhe pranon gjithashtu trysni pozitive dhe negative hidrostatike. I përshtatshëm për izolimin e themeleve, bodrumeve, rezervuarëve, gropave septike, pishinave etj. Klasifikohet me shenjën CE si përzierje betoni, rezistente ndaj ujit, sipas standardit EN 934 – 2:T9.

7,600L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ADITIV HIDROIZOLUES PËR BETONIN

ADITIV HIDROIZOLUES PËR BETONIN IZOCRYSTAL
Aditiv hidroizolues betoni, në formë pluhuri, që shtohet gjatë përgatitjes së betonit, duke krijuar përbërje të patretshme, kristalore.
KARAKTERISTIKAT
Aditiv hidroizolues betoni, në formë pluhuri, që shtohet gjatë përgatitjes së betonit, duke krijuar përbërje të patretshme, kristalore. Përmirëson papërshkueshmërinë nga uji, pa ndikuar përshkueshmërinë e avujve të betonit. Mbetet aktiv gjatë gjithë kohës dhe pranon gjithashtu trysni pozitive dhe negative hidrostatike. I përshtatshëm për izolimin e themeleve, bodrumeve, rezervuarëve, gropave septike, pishinave etj. Klasifikohet me shenjën CE si përzierje betoni, rezistente ndaj ujit, sipas standardit EN 934 – 2:T9.

FUSHA E PËRDORIMIT

IZOCRYSTAL është produkt i nevojshëm për të prodhuar beton me veti mekanike të lartë, beton që nuk suvatohet (për qëllime dekorative), beton të përshtatshëm për t’u hedhur me pompë etj. Gjithashtu pёrdoret pёr ndёrtimin e elementeve prej betoni qё kanё prezencё uji tё vazhdueshme ose tё pёrkohshme si themelet, bodrumet, rezervuarёt, kanalet, tunelet, impiantet pёr pastrimin e ujёrave tё zeza, pishinat etj.

MËNYRA E PËRDORIMIT

Izocrystal mund të shtohet:
Në fazat fillestare të përzierjes gjatë prodhimit të betonit. Në betonin e gatshëm pak kohë para përdorimit të tij. Në këtë rast duhet që betoniera të rrotullohet për 4 – 5 minuta që të kemi shpërndarje uniforme të IZOCRYSTAL në masën e betonit.

DOZIMI

0.5 – 1 Kg për 100 Kg çimento

PAKETIMI

Produkti është i ambalazhuar në thasë 20 Kg.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
Të paktën 12 muaj nga data e prodhimit në vënde të mbrojtura nga ngrica.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ADITIV HIDROIZOLUES PËR BETONIN

Paketimi

20kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ADITIV HIDROIZOLUES PËR BETONIN”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ADITIV HIDROIZOLUES PËR BETONIN
ADITIV HIDROIZOLUES PËR BETONIN
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart