STUKO PLLAKASH PREMIUM

3,500L

PREMIUM

Stuko pllakash me bazë epokside 2 komponente
KARAKTERISTIKAT
Stuko me 2 komponent me 30 nuanca të gatshme, pa hollues, me bazë rezina epokside dhe inerte silicilike të holla. Eshtë rezistente ndaj acideve, alkaleve, dhe pastruesve të fuqishëm, në shumicën e holluesve organik gjithashtu dhe ndaj ujit të kloruar ose me kripë. Shfaq punueshmëri të shkëlqyer, ngjitshmëri të madhe në anët e fugës dhe është plotësisht hidroizolues, pa u njollosur. Nuk është përthithës, nuk lejon zvillimin e baktereve, pastrohet lehtësisht në bazë të përditshme, dhe është gjithashtu rezistent në kushtet e higjenës. Eshtë e përshtatshme për gjerësi fugash 1 – 10 mm, dhe sipërfaqja përfundimtare është absolutisht e lëmuar, si porcelani. Para ngurtësimit pastrohet lehtësisht me ujë të vakët. Klasifikohet në kategorinë RG2, sipas EN13888.

Tags: ,

3,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

STUKO PLLAKASH PREMIUM

STUKO PLLAKASH PREMIUM me bazë epokside 2 komponente
KARAKTERISTIKAT
Stuko me 2 komponent me 30 nuanca të gatshme, pa hollues, me bazë rezina epokside dhe inerte silicilike të holla. Eshtë rezistente ndaj acideve, alkaleve, dhe pastruesve të fuqishëm, në shumicën e holluesve organik gjithashtu dhe ndaj ujit të kloruar ose me kripë. Shfaq punueshmëri të shkëlqyer, ngjitshmëri të madhe në anët e fugës dhe është plotësisht hidroizolues, pa u njollosur. Nuk është përthithës, nuk lejon zvillimin e baktereve, pastrohet lehtësisht në bazë të përditshme, dhe është gjithashtu rezistent në kushtet e higjenës. Eshtë e përshtatshme për gjerësi fugash 1 – 10 mm, dhe sipërfaqja përfundimtare është absolutisht e lëmuar, si porcelani. Para ngurtësimit pastrohet lehtësisht me ujë të vakët. Klasifikohet në kategorinë RG2, sipas EN13888.

FUSHAT E APLIKIMIT

Premium me 30 nuanca të gatshme, është e përshtatshme për pllaka graniti të llustruar kudo që estetika kërkon fugë të bardhë ose ngjyrë të çelur ku nuanca nuk do të ndryshojëë nga njollat dhe ndotjet. Gjithashtu përdoret për stukim fugash mermeri, duke parandaluar thithjen e ujit dhe ndotjeve, në të kundërt me pluhurat e stukimit me bazë çimentore. Rekomandohet për skulptura mermeri dhe për mozaike në pishina, mjedise notimi dhe WC publike. Zëvendëson stukot e gryera të fugave me bazë çimento në pishina, ku më parë kemi shkulur të vjetrën në thellësi 3 – 4 mm. Gjithashtu ngjit shkëlqyer ç’do zbatim në mermer.

MËNYRA E PËRDORIMIT

1. Përgatitja e sipërfaqes
Largojmë nga fugat dhe sipërfaqja e granitëve ose mermerëve mbeturinat e mundshme të ngjitësit me bazë çimenton dhe pluhurat.
2. Aplikimi
Fugat mbushen me spatul gome, duke e hapur dhe duke shtypur diagonalisht me fugat, pa lënë boshllëqe dhe prapambetje.

KONSUMI
Për stukim fugash 0,2 – 3.0 Kg/m², analogjikisht me trashësinë e pllakave dhe gjerësinë e fugës.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

Ruhet në mjedise të thata dhe me hije, lagështirë të ulët, për të paktën 24 muaj nga data e prodhimit.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: STUKO PLLAKASH PREMIUM

Paketimi

3 kg/A&B

Ngjyra

15 kartela sipas katallogut

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “STUKO PLLAKASH PREMIUM”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart