STUKO EPOKSIDE EPOWRAP LEVEL 100

Vlerëso Produktin

3,800L

EPOWRAP LEVEL 100

Stuko me bazë epokside 2 komponentësh
Përshkrimi
EPOWRAP LEVEL 100 është stuko me bazë epokside 2 komponentësh pa solvent që ofron lidhje shumë të mirë me sipërfaqen dhe jep rezistencë te lartë fiziko – mekanike. Eshte rezistentë ndaj acideve, alkaleve, detergjentëve, ujit të detit dhe ndryshimeve të temperaturave. Është klasifikuar si lidhës struktural për llaçra dhe betone sipas EN 1504 – 4.

3,800L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

STUKO EPOKSIDE EPOWRAP LEVEL 100

STUKO EPOKSIDE EPOWRAP LEVEL 100 2 komponentësh.

PËRSHKRIMI
EPOWRAP LEVEL 100 është stuko me bazë epokside 2 komponentësh pa solvent që ofron lidhje shumë të mirë me sipërfaqen dhe jep rezistencë te lartë fiziko – mekanike. Eshte rezistentë ndaj acideve, alkaleve, detergjentëve, ujit të detit dhe ndryshimeve të temperaturave. Është klasifikuar si lidhës struktural për llaçra dhe betone sipas EN 1504 – 4.
FUSHAT E APLIKIMIT
EPOWRAP LEVEL 100 përdoret për restaurimin e plasaritjeve në llaçra dhe betone, për ankorime si edhe në raste kur duam te mbyllim
plasaritje me EPOLOT 0.1 – 1 mm, EPOLOT 0.5 – 3 mm ose EPOLOT. Ngjit betone, hekur, gurë dhe dru.
MËNYRA E PËRDORIMIT

 1. Sipërfaqja
  Sipërfaqja e aplikimit duhet të jetë e pastër, pa mbetje, vajra apo elementë të tjera që ndalojnë ngjitjen.
 2. Përzierja e komponentëve
  Komponentët A (rezina) dhe B (fortësuesi) janë paketuar të ndara nga njëri-tjëtri, duke pasur një raport përzierje të paracaktuar saktësisht në
  peshë. Sasia e komponentit B i shtohet komponentit A. Përzierja bëhet nëpërmjet një përzierësi të përshtatshëm për rreth 5 minuta. Është shumë e rendësishme që përzierja të bëhet sa më mirë duke e përzier materialin rreth paretit të enës dhe në fund të saj. Pëzierja e të dy komponentëve duhet të bëhet në një ene të pastër.
 3. APLIKIMI – Konsumi
  EPOWRAP LEVEL 100 aplikohet me spatula në sipërfaqe të pastër dhe të thatë.

KONSUMI
Afërsisht 1,85 kg/m2 / mm trashësi shtresë.
PAKETIMI
EPOWRAP LEVEL 100 është i ambalazhuar në kuti 3 kg komponenti A dhe 1 kg komponenti B me një raport të përcaktuar përzierje
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
12 muaj nga data e prodhimit nëse ruhet në paketim origjinal dhe të pahapur, në ambiente të mbrojtura nga lagështia dhe ekspozimi i drejtpërdrejtë në diell. Temperatura e ruajtjes duhet të jetë ndërmjet +5°C dhe +35°C.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: STUKO EPOKSIDE EPOWRAP LEVEL 100

Paketimi

5Kg/A&B

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “STUKO EPOKSIDE EPOWRAP LEVEL 100”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

STUKO EPOKSIDE EPOWRAP LEVEL 100
STUKO EPOKSIDE EPOWRAP LEVEL 100
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart