STUKO AKRILIKE DAST

Vlerëso Produktin

870L

ACRYL SPACHTEL

Stuko patinimi e prodhuar në bazë të nano teknollogjisë për realizimin e rifiniturave të lëmuara në ambiente të jashtme dhe të brendshme.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Stuko Patinimi e përbërë nga çimento e bardhë, pluhur mermeri i bardhë, rezina dhe aditivë special.
 • E prodhuar në bazë të nanoteknologjisë.
 • Përdoret për ambiente të brendshme dhe të jashtme.
 • Lejon një trashësi nga 0 deri 3 mm për çdo dorë.
 • Fërkohet lehtësisht me letër zmerile dhe jep një rifiniturë të fortë dhe shumë të lëmuar.
 • Është konfrom normës EN 998 – 1

870L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

STUKO AKRILIKE DAST

STUKO AKRILIKE DAST ACRYL SPACHTEL Stuko patinimi e prodhuar në bazë të nano teknollogjisë për realizimin e rifiniturave të lëmuara në ambiente të jashtme dhe të brendshme.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Stuko Patinimi e përbërë nga çimento e bardhë, pluhur mermeri i bardhë, rezina dhe aditivë special.
 • E prodhuar në bazë të nanoteknologjisë.
 • Përdoret për ambiente të brendshme dhe të jashtme.
 • Lejon një trashësi nga 0 deri 3 mm për çdo dorë.
 • Fërkohet lehtësisht me letër zmerile dhe jep një rifiniturë të fortë dhe shumë të lëmuar.
 • Është konfrom normës EN 998 – 1

FUSHAT E APLIKIMIT
Për stukimin e mureve dhe tavaneve të mbushura me llaç tradicional ose me llaç të parapërgatitur me bazë gëlqere – çimento.

 • Stukimin e sipërfaqeve prej betoni.
 • Për krijimin e rifinirurave të lëmuara në ambiente të jashtme dhe të brendshme.

PËRGATITJA E SUPORTIT
Suportet që karakterizohen nga disniveli më shumë se 3 mm, duhet të nivelohen paraprakisht përpara aplikimit të stukos. Suportet duhet të jenë të niveluara dhe mekanisht të qëndrueshme, të pastra, pa praninë e bojrave, yndyrnave, etj.

MËNYRA E APLIKIMIT TË PRODUKTIT

Produkti përhapet në sipërfaqe nëpërmjet një spatule të lëmuar për të siguruar një përhapje dhe mbulim të plotë të sipërfaqes. Produkti aplikohet në dy duar deri në një trashësi në 3 mm. Dora e dytë jepet pasi të jetë tharë e para për 2 – 3 orë në temperaturë 23o C.

PASTRIMI I PRODUKTIT

Pastrimi i veglave të punës dhe i duarve duhet të bëhet kur produkti është tharë plotësisht.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: STUKO AKRILIKE DAST

Paketimi

15kg

Ngjyra

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “STUKO AKRILIKE DAST”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart