PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF

Vlerëso Produktin

300L

SONICBOARD GKF

PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF Izolim më i mirë i zërit për më shumë pushim dhe relaksim.

Panel i dobishëm i izolimit të zërit me dendësi të madhe të pjesës më të madhe për izolim dhe qëndrueshmëri më të mirë të zërit. I përshtatshëm edhe për ndërtime të mbrojtjes nga zjarri deri në F90 për shkak të përforcimit të fibrave.

300L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF

PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF Izolim më i mirë i zërit për më shumë pushim dhe relaksim.

Panel i dobishëm i izolimit të zërit me dendësi të madhe të pjesës më të madhe për izolim dhe qëndrueshmëri më të mirë të zërit. I përshtatshëm edhe për ndërtime të mbrojtjes nga zjarri deri në F90 për shkak të përforcimit të fibrave.

Vetitë

 • Siguron izolim më të mirë të zërit. Deri në 3 dB më shumë se konstruksionet standarde
 • Dendësi e lartë për izolim dhe qëndrueshmëri më të mirë të zërit
 • Pa substanca të dëmshme
 • Të lehta dhe të lehta për tu transportuar
 • Nuk merr flake
 • Fibër-përforcuar për rezistencë më të gjatë në rast zjarri dhe stabiliteti
 • I plotëson vetitë e produktit sipas DIN 18180 / DIN EN 520

Fusha e zbatimit

Në lidhje me konstruksione të ndryshme për mure të brendshme jo-mbajtëse me izolim më të lartë të zërit.

 • Për veshjen e mureve dhe tavaneve në nënshartesat në zgjatimet e papafingo, pezullimi i tavanit nën tavanet e trarëve të papërpunuara ose prej druri
 • Për panelimin e mureve të brendshme që nuk mbajnë ngarkesë
 • Si suva e thatë, për shembull në beton, ngjyra të vjetra ose betoni gazuar duke përdorur suva Knauf Perlfix dhe lustrim paraprak
 • Si mbulesë muri për izolim shtesë të nxehtësisë dhe zërit
 • Si një predhë ballafaquese për të mbuluar tubat e ekspozuar
 • Për mure dhe tavane, përdorim i brendshëm

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

 

Specifikime: PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF

Përmasa

1.2 m2

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “PLLAKË GIPSI SONICBOARD KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart