FUGENFULLER LEICHT – STUKO KNAUF

Vlerëso Produktin

390L1,650L

FUGENFULLER LEICHT – STUKO KNAUF

Masë stukuese me bazë gipsi për stukimin me dorë të sistemeve të thata me shirit fugëmbulues.

SKU: N/A Tags: ,

390L1,650L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

FUGENFULLER LEICHT – STUKO KNAUF

Fugenfuller Leicht – “stuko Knauf” është një material stukues në formë pluhuri me bazë gipsi special dhe aditivë të tjerë.

Karakteristikat

 • Përzierje e gatshme në formë pluhuri
 • Me bazë gipsi
 • Nuk formon topa gjatë përzierjes
 • Konsistencë kremoze dhe e butë
 • Veçanërisht e lehtë për tu përpunuar
 • Aftësi e lartë ngjitëse
 • Frytshmëri të lartë
 • Fortësohet shpejtë
 • Kohë e mjaftueshme përpunimi
 • Rezistente ndaj lagështirës

Fusha e përdorimit

Fugenfuller Leicht është një masë stukuese më bazë gipsi për:

 • Stukimin me dorë të fugave të pllakave të gipsit me brinjë HRAK (seksion brinje gjysëm rrumbullakët, gjysëm e drejtë) HRK (seksion brinje gjysem rrumbullakët) AFT (brinjë të shkallëzuara të drejta) dhe AK (seksion brinje e drejtë). Stukimi kryhet gjithmonë sëbashku me shiritin fugëmbulues.
 • Ngjitjen e pllakave të gipsit dhe pllakave termike me polisterol në mur, ne sipërfaqe të rrafshta
 • Mbushjen e hapsirave të vogla pa pllakë gipsit
 • Ngjitjen dhe patinimin e tullave te gipsit për mure
 • Ngjitjen dhe stukimin e eleve këndore

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: FUGENFULLER LEICHT – STUKO KNAUF

Karakteristikat Kryesore
Sipërfaqe Përdorimi

Gips

Specifikime
Paketimi

5kg, 25kg

Videos: FUGENFULLER LEICHT – STUKO KNAUF

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “FUGENFULLER LEICHT – STUKO KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

FUGENFULLER LEICHT – STUKO KNAUF
FUGENFULLER LEICHT – STUKO KNAUF

390L1,650L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart