LESH GURI MINERAL NATURBOARD FIT

Vlerëso Produktin

260L29,700L

PAMBUK MINERAL GUROR – NATURBOARD FIT

NaturBoard FIT është pllakë kompakte nga pambuku mineral guror, me dendësi të qëndrueshme dhe u takon produkteve të buta.

SPECIFIKIMET

 • Trashësia 5cm
 • Gjatësia 1m
 • Gjerësia 60cm
 • Dëndësia 30 kg/m3
 • Copa në paketim 12
 • M2/paketim 7.2
 • M2/paletë 115.2
 • Paketa në paletë 16

260L29,700L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

LESH GURI MINERAL NATURBOARD FIT

LESH GURI MINERAL NATURBOARD FIT pllaka izoluese për plafon të lëshuar, tavane dhe kulme të pjerrëta. NaturBoard FIT është pllakë kompakte nga pambuku mineral guror, me dendësi të qëndrueshme dhe u takon produkteve të buta. Produkti është i padjegshëm, rezistent ndaj temperaturave të larta, i papërshkueshëm nga uji, rezistent ndaj plakjes dhe është kimikisht neutral.

PËRFITIMET

 • mbrojtjen nga zjarri
 • konsistencë dhe kompaktësi
 • rezistenca ndaj plakjes
 • manipulimi i thjeshtë dhe i lehtë
 • pa formaldehid të shtuar
 • e përshtatshme për manipulim
 • pa aromë
 • prehet lehtë
 • Instalim i thjeshtë dhe i shpejtë

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Koeficienti i përçueshmërisë termike λD 0.038 W/mK
 • Klasa e reagimit ndaj zjarrit A1 – material i padjegshëm
 • Faktori i rezistencës ndaj difuzionit të avullit të ujit µ ~1
 • Rezistenca ndaj rrjedhjes së ajrit r > 5 kPa.s/m2
Përshkrim i produktit

Knauf Insulation prodhon lesh mineral guri produkte izoluese. Ato janë në dispozicion në formën e pllaka ose rrotulla, dhe gjithashtu pllaka. Dendësia për leshi mineral guri shkon nga 10 në 85 kg / m³. Në përgjithësi, leshi mineral guri përbëhet nga> = 92.5% material inert. Pjesa inerte është bërë prej qelqi të ricikluar (e jashtme kulle, deri në 80% të përbërjes) dhe kryesisht rërë dhe dolomiti. Pjesa e mbetur <= 7.5% është bërë me lidhës përbërësit. Në Knauf Izolim, lidhësja e përdorur për të produktet e GMW janë lidhësi ECOSE, origjina e të cilit është niseshte bimore.

MË SHUMË INFORMACION

Aplikimi

Produkti është i dedikuar për izolimin termik dhe akustik, si dhe për mbrojtjen nga zjarri të plafonit të lëshuar, tavaneve dhe kulmeve të pjerrëta, kudo që izolimi nuk i nënshtrohet ngarkesës shtypëse.

Paketimi dhe magazinimi

Produkti NaturBoard FIT furnizohet në folie PE termotkurrëse. Produktet duhet të magazinohen në hapësirë të mbyllur apo të mbuluar. Në situata të jashtëzakonshme, paketimet e magazinuara në hapësirë të jashtme duhet të mbrohen me folie të papërshkueshme nga uji. Paketimet nuk duhet të vendosen drejtpërdrejtë në tokë.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

 

Specifikime: LESH GURI MINERAL NATURBOARD FIT

Njësia

m2, Paketim 7.2m2, Paletë 115.2 m2

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LESH GURI MINERAL NATURBOARD FIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

LESH GURI MINERAL NATURBOARD FIT
LESH GURI MINERAL NATURBOARD FIT

260L29,700L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart