PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL

Vlerëso Produktin

4,600L

Aquapanel® Cement Board Universal

Me trashësi 8 mm * është një panel ndërtimi i papërshkueshëm nga uji i bërë nga çimento Portland e grumbulluar me rrjetë të veshur me fibra qelqi të ngulitura në sipërfaqet e pasme dhe të përparme. Boardshtë bordi ideal për ndërtime të brendshme dhe të jashtme.

4,600L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL

PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL përshkrim i produktit
AQUAPANEL® Universal është një rezistent ndaj ujit dhe 100% rezistent ndaj ujit çimento e mbledhur Portland me rrjetë të veshur me fibra qelqi të ngulitura në pjesën e pasme dhe sipërfaqet e përparme.

Magazinimi

Ruajini tabelat gjithmonë vertikalisht në vijë dhe në një mjedis të thatë dhe mbajini larg ujit. Në ambiente të jashtme dhe të brendshme, më së shumti 5 dhe 6 bordet mund të vendosen njëra mbi tjetrën. Duhet të ketë dy borde mbro paletën në anët e përparme dhe të pasme. Nëse bordet do të ruhen jashtë, duhet të përdoret një formë mbulese (najloni etj.). Standardet e referuara EN 12467

Fushat e Zbatimit

Në aplikimet e brendshme dhe të jashtme:

 • Veshje e përbërësve si kolona, trarë dhe parapet
 • Zbatohet si veshje në një strukturë çeliku ose druri Roof Kulmet e tarracës dhe tavanet e varura Walls Muret ndarëse dhe tavanet e varura në zona të  lagështa. Zbatohet drejtpërdrejt në konstruksionet prej kornize çeliku me një OSB si nënshtresë.

Vetitë

 • Pesha e lehtë (8 kg / m2)
 • 100% rezistent ndaj ujit
 • Qëndrueshmëri e lartë
 • Ip Pa çip dhe celulozë
 • Material Material jo i djegshëm i klasës A1
 • rezistente ndaj mykut dhe kërpudhave
 • Mund të pritet në formë duke përdorur teknikën “score and snap”
 • I përshtatshëm për aplikime të përkuljes
 • Instalim i pastër, i shpejtë dhe i lehtë

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL

Përmasa

2.88 m2

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL
PLLAKË ÇIMENTATO UNIVERSALE AQUAPANEL
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart