PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF

Vlerëso Produktin

550L

Pllakë gipsi ekonomike GKB për sistemet bazë në ndërtimin e thatë.

550L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF

PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF GKB për sistemet bazë në ndërtimin e thatë. Fletë me bërthamë gipsi me buzë të holluar (AK) të veshura në sipërfaqe dhe buzë gjatësore me një karton të posaçëm ngjitës të përkryer. Ngjyra e fildishtë, e njohur nga vula blu e identifikimit. Është shënuar në pjesën e pasme me një shenjë lineare që identifikon prodhuesin, impiantin, të dhënat e prodhimit, standardin e referencës dhe kontrollin e cilësisë. Pllakat ndërtimore Knauf përdoren në të gjitha fushat e ndërtimit të brendshëm si veshje ekonomike në sistemet e ndërtimit të thatë pa plotësuar ndonjë kërkesë të veçantë. Mund të kombinohet me fletë teknike për aplikime në sisteme me performancë të lartë. Nëse duhet të ngjitet i thatë në mure, përdorni një ngjitës të përshtatshëm me bazë gipsi (Perlfix).

 • Lehtë për t’u prerë
 • Lehtë për t’u transportuar
 • Më i vlerësuari nga profesionistët
 • Më shumë pastrim në kantier

Sistemet

 • Veshjet tavani dhe tavan i varur
 • Veshje tavani nënçati
 • Mure me konstruksione metalike
 • Mure me konstruksione druri
 • Mure për shtëpi druri
 • Veshje muri me konstruksion
 • Suva e thatë

Karakteristikat

 • Përpunim i thjeshtë
 • Jo i djegshëm
 • I përkulshëm
 • Paloset (pllakat me prerje V)
 • Nuk krijon lagështi kur kemi ndryshime të kushteve atmosferik

Specifikime: PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF

Përmasa

1.25m – 2m

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “PLLAKË GIPSI E BARDHË KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart