PLLAKË JESHILE KUNDËR LAGESHTIRES KNAUF

Vlerëso Produktin

800L

Pllakë jeshile gipsi Knauf ekonomike GKBI për sistemet bazë në ndërtimin e thatë.

800L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

PLLAKË JESHILE KUNDËR LAGESHTIRES KNAUF

PLLAKË JESHILE KUNDËR LAGESHTIRES KNAUF e veshur me plaster, e mbarsur me një proces të veçantë për të kufizuar thithjen e lagështisë. Është e lehtë të njihet falë ngjyrës së gjelbër të veshjes në pjesën e dukshme dhe shenjës identifikuese blu në anën e pasme. Gjithashtu i disponueshëm në variantin hidro-petëzuar GKFI, i cili ndërthur rezistencën ndaj lagështisë me rezistencën ndaj zjarrit.

Përdorimi i caktuar

E përshtatshme për ambiente me nivele të larta lagështie si banjo dhe kuzhina, ku prodhimi i lagështisë është veçanërisht i shpeshtë dhe lagështia e vazhdueshme në ajër është më e vogël ose e barabartë me 70%, është një zgjedhje ideale për përfundimet e brendshme në ndërtesat e reja dhe në rinovimi i çdo lloj ndërtese (banimi, industriale, etj.); përdoret, në veçanti për muret ndarëse, kundër muret në konstruksione metalike ose me veshje direkte, tavane false dhe mbulesa. Kjo lejon krijimin e mureve të lakuara me një rreze minimale të lakimit prej 2750 mm kur është e thatë dhe 1000 mm kur është e lagur. Gjithashtu ideale për ambiente që i nënshtrohen luhatjeve të mëdha klimatike falë zgjerimit dhe tkurrjes minimale.

PËRPARËSITË

 • Reziston në lagështirë
 • Ideale për banjo dhe kuzhina
 • Lehtë për t’u prerë
 • E përkulshme për mure të lakuara me një rreze prej min 1 m (lagësht)
 • Zgjerimi dhe tkurrja minimale pasi lagështia ndryshon

Përshkrimi teknik

 • Klasifikimi i fletës: H2 sipas EN520
 • Klasa e reaksionit të zjarrit: A2-s1, d0
 • Trashësitë e disponueshme: 12.5 mm
 • Gjerësia: 1200 mm
 • Gjatësitë e disponueshme: 2000 – 2500 – 3000 mm
 • Dendësia e pllakës: = 700 kg / m3
 • Përçueshmëria termike l: 0,20 W / mK
 • Faktori i rezistencës ndaj avullit m: 10 i thatë – 4 i lagësht

Prodhuar sipas standardeve të kërkuara nga DIN 18180 dhe EN UNI 520. Secila fletë ka shenjën CE

Sistemet:
 • Veshje tavani dhe tavan i varur
 • Veshje tavani nënçati
 • Mure me konstruksione metalik
 • Mure me konstruksione druri
 • Mure për shtëpi druri
 • Veshje muri me konstruksion Ambjente me lagështi mbi normalen janë ato, ku zotëron një lagështi e vazhdueshme ditore ajri ≤ 70 % ( p.sh. tualetet familjare).

Specifikime: PLLAKË JESHILE KUNDËR LAGESHTIRES KNAUF

Përmasa

1.25m – 2m

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “PLLAKË JESHILE KUNDËR LAGESHTIRES KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

PLLAKË JESHILE KUNDËR LAGESHTIRES KNAUF
PLLAKË JESHILE KUNDËR LAGESHTIRES KNAUF
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart