NGJITËS PËR PVC VINIL

Vlerëso Produktin

2,500L6,600L

DW VINIL ECO 330

Ngjitës për montimin e moketeve, me bazë dispersion ujor, pa praninë e solventëve.

KARAKTERISTIKAT

  • DW VINIL ECO 330 është ngjitës sintetik me tharje të shpejtë me bazë emulsioni ujor dhe pa prani të VOC – ve.
  • DW VINIL ECO 330 ka ngjitshmëri të lartë edhe në faza të hershme nga koha e aplikimit.
  • DW VINIL ECO 330 arrin një nivel të lartë të fleksibilitetit dhe ngjitshmërisë.
  • DW VINIL ECO 330 siguron ngjitshmëri të lartë në çdo lloj suporti.
SKU: N/A Tags: ,

2,500L6,600L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

NGJITËS PËR PVC VINIL

NGJITËS PËR PVC VINIL DW VINIL ECO 330
Ngjitës për montimin e moketeve, me bazë dispersion ujor, pa praninë e solventëve.

KARAKTERISTIKAT

  • DW VINIL ECO 330 është ngjitës sintetik me tharje të shpejtë me bazë emulsioni ujor dhe pa prani të VOC – ve.
  • DW VINIL ECO 330 ka ngjitshmëri të lartë edhe në faza të hershme nga koha e aplikimit.
  • DW VINIL ECO 330 arrin një nivel të lartë të fleksibilitetit dhe ngjitshmërisë.
  • DW VINIL ECO 330 siguron ngjitshmëri të lartë në çdo lloj suporti.

PROÇEDURA E APLIKIMIT

Përgatitja e sipërfaqes
Sipërfaqja duhet të jetë plotësisht e thatë, absorbuese, e niveluar, mekanikisht e qëndrueshme, pa pluhur, Grimca të lirshme, bojra, dyll, vaj, ndryshk, dhe gjurmë gipsi. Përmbajtja e lagështisë duhet të jetë më e ulët se maksimumi i përcaktuar nga prodhuesit, 2 – 3% për dysheme me bazë çimento dhe 0.5% për dysheme me bazë anhidriti. Kontrolloni lagështinë gjatë gjithë trashësisë së shtresës, duke përdorur një higrometër. Shtresat notuese mbi izolime apo shtresa të lehtësuara dhe pllaka duhet të pajisen me një shtresë vapore për të parandaluar kondensimin e lagështisë.

APLIKIMI

Para përdorimit, përzieni ngjitësin. Nëse kemi formimin e cipës sipërfaqësore, në çdo rast bëhet heqja e saj. DW VINIL ECO 330 aplikohet mbi sipërfaqe me anën e një malle të dhëmbëzuar të përshtatshme për parkete. Koha e punueshmërisë së produktit DW VINIL ECO 330 është maksimalisht 30 minuta në kushte normale temperature dhe lagështie. Nëse gjatë aplikimit shohim formimin e cipës ngjitësi hiqet dhe riaplikohet. Temperatura e ambientit duhet të jetë mbi +10°C.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: NGJITËS PËR PVC VINIL

Paketimi

5kg, 15kg

Ngjyra

Bezhë

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “NGJITËS PËR PVC VINIL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

NGJITËS PËR PVC VINIL

2,500L6,600L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart