NGJITËS EPOKSID EPOWRAP IM 400

Vlerëso Produktin

6,900L

EPOWRAP IM 400

EPOWRAP IM 400 është një ngjitës epoksid dy–komponentësh në formë pastë. Pas forcimit, siguron ngjitshmëri të lartë me Suportiin, fortësi të lartë dhe rritje të rezistencave në shtypje dhe përkulje. Produkti është klasifikuar si një agjent lidhës strukturor për përforcim të jashtëm të betonit, sipas EN 1504 – 4.

6,900L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

NGJITËS EPOKSID EPOWRAP IM 400

NGJITËS EPOKSID EPOWRAP IM 400 me bazë epokside dy komponentësh për pllakat me fibra karboni.

KARAKTERISTIKAT

EPOWRAP IM 400 është një ngjitës epoksid dy–komponentësh në formë pastë. Pas forcimit, siguron ngjitshmëri të lartë me Suportiin, fortësi të lartë dhe rritje të rezistencave në shtypje dhe përkulje. Produkti është klasifikuar si një agjent lidhës strukturor për përforcim të jashtëm të betonit, sipas EN 1504 – 4.

FUSHAT E APLIKIMIT

EPOWRAP IM 400 përdoret për lidhjen e pllakave të karbonit për përforcimet strukturore të elementëve strukturore të ndërtimit në sistemet (F.R.P.).
MËNYRA E PUNIMIT
Përgatitja e sipërfaqes
Sipërfaqja duhet të jetë:

  • kimike dhe mjaft e fortë dhe e qëndrueshme.
  • Pa praninë e materialeve që mund të parandalojnë lidhjën, p.sh. pluhuri, Grimcat e lirshme, yndyrna ose vaj, etj.
  • Është e rekomanduar që sipërfaqja të trajtohet mekanikisht duke e ashpërsuar.
  • Nëse ka të çara në beton, duhen riparuar me injëksion duke përdorur materiale si EPOLOT.
  • Substrati duhet të jetë aq e sheshtë sa të jetë e mundur.
  • Sipërfaqet e demtuara duhen riparuar duke përdorur EPOWRAP LEVEL 100.

Përzierja e përbërësve
Përbërësit A dhe B janë paketuar në dy kontejnerë të veçantë, në raport të paracaktuar përzierje në peshë. Përzierje tërësore e gjithë sasisë së komponentit A me të gjithë sasinë e komponentit B. Komponentët duhet të jenë të përziera për rreth 5 minuta me një përzierës të përshtatshëm.

KONSUMI
1.5 – 2.0 kg/m2 per 1mm trashësi
PAKETIMI
EPOWRAP IM 400 është i ambalazhuar ne kova 5 kg

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
12 muaj nga data e prodhimit nëse produkti ruhet në ambalazh të pahapur dhe i mbrojtur nga ekspozimi i drejtpërdrejtë në diell dhe ndaj ngricave.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: NGJITËS EPOKSID EPOWRAP IM 400

Paketimi

5Kg/A&B

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “NGJITËS EPOKSID EPOWRAP IM 400”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

NGJITËS EPOKSID EPOWRAP IM 400
NGJITËS EPOKSID EPOWRAP IM 400
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart