NGJITËS DW PVC ECO 110

Vlerëso Produktin

1,900L5,100L

PVC ECO 110

Ngjitës me tharje të shpejtë për ngjitjen e PVC – ve, me bazë dispersion ujor, pa prani solventi.

KARAKTERISTIKAT

  • DW PVC ECO 110 është ngjitës sintetik me tharje të shpejtë me bazë emulsioni ujor dhe pa prani te VOC – ve.
  • DW PVC ECO 110 ka ngjitshmëri të lartë edhe në faza të hershme nga koha e aplikimit.
  • DW PVC ECO 110 arrin një nivel të lartë të fleksibilitetit dhe ngjitshmërisë.
  • DW PVC ECO 110 siguron ngjitshmëri të lartë në çdo lloj suporti.
SKU: N/A Tags: ,

1,900L5,100L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

NGJITËS DW PVC ECO 110

NGJITËS DW PVC ECO 110 Ngjitës me tharje të shpejtë për ngjitjen e PVC – ve, me bazë dispersion ujor, pa prani solventi.

KARAKTERISTIKAT

  • DW PVC ECO 110 është ngjitës sintetik me tharje të shpejtë me bazë emulsioni ujor dhe pa prani te VOC – ve.
  • DW PVC ECO 110 ka ngjitshmëri të lartë edhe në faza të hershme nga koha e aplikimit.
  • DW PVC ECO 110 arrin një nivel të lartë të fleksibilitetit dhe ngjitshmërisë.
  • DW PVC ECO 110 siguron ngjitshmëri të lartë në çdo lloj suporti.

PROÇEDURA E APLIKIMIT

Përgatitja e sipërfaqes
Sipërfaqja duhet të jetë plotësisht e thatë, absorbuese, e niveluar, mekanikisht e qëndrueshme, pa pluhur, Grimca të lirshme, bojra, dyll, vaj, ndryshk, dhe gjurmë gipsi. Përmbajtja e lagështisë duhet të jetë më e ulët se maksimumi i përcaktuar nga prodhuesit, 2 – 3% për dysheme me bazë çimento dhe 0.5% për dysheme me bazë anhidriti. Kontrolloni lagështinë gjatë gjithë trashësisë së shtresës, duke përdorur një higrometër. Shtresat notuese mbi izolime apo shtresa të lehtësuara dhe pllaka duhet të pajisen me një shtresë vapore për të parandaluar kondensimin e lagështisë.

APLIKIMI

Para përdorimit, përzieni ngjitësin. Nëse kemi formimin e cipës sipërfaqësore, në çdo rast bëhet heqja e saj. DW PVC ECO 110 aplikohet mbi sipërfaqe me anën e një malle të dhëmbëzuar të përshtatshme për parkete. Koha e punueshmërisë së produktit DW PVC ECO 110 është maksimalisht 30 minuta në kushte normale temperature dhe lagështie. Nëse gjatë aplikimit shohim formimin e cipës ngjitësi hiqet dhe riaplikohet. Temperatura e ambientit duhet të jetë mbi +10°C.

KONSUMI
Në varësi të llojit të mallës së përdorur:
600 – 800 g/m² duke përdorur një mallë me dhëmbë 4 mm.
800 – 1000 g/m² duke përdorur një mallë me dhëmbë 6 mm.
PAKETIMI
DW PVC ECO 110 është në dispozicion në 5Kg dhe 15 Kg në ngjyrë bezhë.
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
24 muaj nëse ruhet në një vend të ftohtë në paketim origjinal dhe të pahapur.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: NGJITËS DW PVC ECO 110

Paketimi

5kg, 15kg

Ngjyra

Bezhë

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “NGJITËS DW PVC ECO 110”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

NGJITËS DW PVC ECO 110

1,900L5,100L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart