LLAK GURI VIVESTONE

Vlerëso Produktin

800L2,500L

VIVESTONE

Llak guri akrilik.

 • Diamant i fortë
 • Rezistent ndaj goditjeve
 • Ultra Adherent
 • Rezistent ndaj UV
SKU: N/A Tags: ,

800L2,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

LLAK GURI VIVESTONE

LLAK GURI VIVESTONE është një lustër akrilike transparente për gurë dhe materiale ndërtimi artificial. Është i përshtatshëm për mbrojtjen dhe dekorimin e mureve etj., Të cilat janë bërë nga materiale natyrore ndërtimi si gurë, mermer, pllaka të tipit Karystos ose Malta, gurë porozë ose materiale ndërtimi artificiale si tulla, pllaka çatie, qeramika, dekorative elemente gipsi, betoni. Ka ngjitje të fortë, jep një sipërfaqe të fortë me shkëlqim dhe është rezistente ndaj konsumimit. Është gjithashtu një shtresë e shkëlqyeshme e papërshkueshme nga uji me rezistencë të madhe ndaj kushteve të pafavorshme të motit, për shkak të filtrave UV që përmban. Për më tepër, është shumë rezistent ndaj sipërfaqeve alkaline dhe mbron sipërfaqen nga ndotja atmosferike. Ajo nxjerr në pah dhe ruan ngjyrën natyrale të materialeve, duke rritur efektin përfundimtar të dekorimit. Availableshtë në dispozicion në pako 750ml dhe 2,5lt.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Pistoletë.

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra dhe të thata dhe pa ndotje, vaj dhe dhjamë. Trajtime të tilla si lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të sjellin pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Punoni në zona të ajrosura mirë. Përdorni pajisje të përshtatshme për mbrojtjen personale.

Aplikimi

 • Gati për përdorim.
 • Vendosni një shtresë dhe pas 3 orësh vendosni një shtresë të dytë të VIVESTONE.

Specifikime

 • Lloji: Llak akrilik i bazuar në tretës.
 • Pesha specifike: 0,88 ± 0,01 gr / cm³ (ISO 2811)
 • Viskoziteti: 28 ± 3 sek (DIN4, 25 ° C) 30 ± 3 sek (FCUP4, 25 ° C)
 • Metoda e aplikimit: Furçë, rul ose Pistoletë.
 • Rrallimi: Gati për përdorim.
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 7m2 për litër për shtresë në sipërfaqet e përgatitura më parë
 • Koha e tharjes: Prekeni thahet pas 45 minutash dhe ribotohet pas 3 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura) dhe trashësia e filmit.
 • Magazinimi: Ruhet ndërmjet 5oC deri 40oC.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LLAK GURI VIVESTONE

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

≈ 7 m²/L

Rezultati Pas Lyerjes

Me Shkëlqim

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

Gati për përdorim

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gurë, mure, Tulla

Specifikime
Ngjyra

Transparente

Paketimi

0.75L, 2.5L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LLAK GURI VIVESTONE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart