Dërgo mesazh në Whatsapp.

LLAÇ SUVATIMI MORTEL ANTIQUE

Vlerëso Produktin

380L

MORTEL Antique

Llaç me bazë çimento, adetivësh speciale për suvatime dhe rifinitura me efekt antik.
PËRSHKRIMI
MORTEL ANTIQUE është produkt me bazë çimento i parapërgatitur, i përforcar me polimere te modifikuar, pa përbërësit korrozive, i përshtatshem për aplikime të brendshme dhe të jashtme, duke ofruar:

 • Rezistenca te mirë ndaj konsumimit.
 • Lidhje te mirë me sipërfaqen ku aplikohet.
 • Rezistencë e lartë ndaj lageshtires.
 • Punueshmeri e mirë.
 • Konform standardit EN 998 – 1

380L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

LLAÇ SUVATIMI MORTEL ANTIQUE

LLAÇ SUVATIMI MORTEL ANTIQUE Llaç me bazë çimento, adetivësh speciale për suvatime dhe rifinitura me efekt antik.

MORTEL ANTIQUE është produkt me bazë çimento i parapërgatitur, i përforcar me polimere te modifikuar, pa përbërësit korrozive, i përshtatshem për aplikime të brendshme dhe të jashtme, duke ofruar:

 • Rezistenca te mirë ndaj konsumimit.
 • Lidhje te mirë me sipërfaqen ku aplikohet.
 • Rezistencë e lartë ndaj lageshtires.
 • Punueshmeri e mirë.
 • Konform standardit EN 998 – 1.

Fushat e aplikimit

MORTEL ANTIQUE është përdorur për riparime ne suva antike si dhe ne riparimet e muratures, etj. MORTEL ANTIQUE aplikohet deri në 2 cm trashësi për aplikime në shkallë të madhe dhe deri në 5 cm për riparime të lokalizuara.

UDHËZIME PËR PËRDORIM

 1. Sipërfaqja
  Sipërfaqja ku do të aplikohet duhet të jetë e pastër, pa pluhur, vaj ose pluhura etj. Sipërfaqja duhet të jetë e laget para aplikimit të MORTEL ANTIQUE.
 2. Aplikimi
  MORTEL ANTIQUE shtohet në ujë duke e përzier vazhdimisht, derisa një përzierje homogjene të arihet. Materiali aplikohet duke përdorur me dorë si llaç dhe me pompë por edhe me mallë si rifiniture.

KONSUMI
Rreth 15 Kg/m2 per cm trashësi.
PAKETIMI
MORTEL ANTIQUE është i ambalazhuar në thasë 25 Kg.
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
12 muaj nga data e prodhimit në qoftë se produkti është i ruajtur në paketim origjinal të pahapur, në vënde të mbrojtura nga lagështia dhe ngricat.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LLAÇ SUVATIMI MORTEL ANTIQUE

Paketimi

25kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LLAÇ SUVATIMI MORTEL ANTIQUE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart