LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100

Vlerëso Produktin

2,080L

MORTEL GP – 100

Llac dy komponentësh me bazë çimento, rezinash sintetike dhe adetive special
KARAKTERISTIKAT
Pluhur çimentoz komponenti A dhe rezina sintetike komponenti B për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, për mbushje trashësie deri 60 mm/shtresë, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimereve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet dhe nuk rrëshket në trashësi të mëdha.

2,080L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100

LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100 Llac dy komponentësh me bazë çimento, rezinash sintetike dhe adetive special
KARAKTERISTIKAT
Pluhur çimentoz komponenti A dhe rezina sintetike komponenti B për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, për mbushje trashësie deri 60 mm/shtresë, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimereve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet dhe nuk rrëshket në trashësi të mëdha.

FUSHA E APLIKIMIT

MORTEL GP – 100, meremeton të gjitha konstruksionet e paregullta në trashësi deri 6 cm, me një shtresë, pa kallëpe dhe është i përshtatshëm për të gjitha punimet e meremetimit të betonit, regullim të cepave të thyera në shkallë, ballkone, kollona, vrima, krijim ulluqesh.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Nënshtresa duhet të jetë e pastër nga pluhurat dha materialet e kalbura dhe të laget mirë ose të astarohet me stabilizues mikromolekular BETON CONTACT para aplikimit.
  2. Aplikimi
    Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 Kg pluhur në 5,0 lt ujë dhe përziejmë me trapan me xhiro të ulëta ose betoniere derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 3 orë dhe zbatohet ose me mistri për meremetime ose me makineri hedhëse në qoftë se sipërfaqet nevojiten një material mbulues me rezistenca të larta mekanike.

PAKETIMI
Thesë letre 25 Kg
KONSUMI
Rreth 15 kg/m2 /cm trashësi shtresë

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100

Paketimi

25 kg/thes+5 kg/bidon

Ngjyra

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100
LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart