LLAÇ PËR SUVATIM DAST

Vlerëso Produktin

350L

YTONG PUTZ +

Llaç mbushës themelor për mure me tulla aac në ambjente të brendshme dhe të jashtme.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

Material në formë pluhuri me bazë çimento, gëlqereje, rëre guri karbonatik me granulometri të seleksionuar, rezinash sintetike dhe adetivësh specialë.

  • Punueshmëri shumë e mirë.
  • Parrëshqitshmëri vertikale.
  • Ngjitje shumë e mirë nëpër mure.

350L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

LLAÇ PËR SUVATIM DAST

LLAÇ PËR SUVATIM DAST YTONG PUTZ +
Llaç mbushës themelor për mure me tulla aac në ambjente të brendshme dhe të jashtme.
KARAKTERISTIKAT TEKNIKE
Material në formë pluhuri me bazë çimento, gëlqereje, rëre guri karbonatik me granulometri të seleksionuar, rezinash sintetike dhe adetivësh specialë.

  • Punueshmëri shumë e mirë.
  • Parrëshqitshmëri vertikale.
  • Ngjitje shumë e mirë nëpër mure.

FUSHA E APLIKIMIT

Përdoret me makinë ose me dorë si llaç themelor për suvatimin e mureve me blloqe AAC në ambjente të brendshme dhe të jashtme. Produkti aplikohet me makine ose me dorë.Gjatë aplikimit të produktit temperatura e suportit dhe temperatura e ambjentit nuk duhet të jenë nga +5o C deri në +35o C.

PËRGATITJA E SUPORTIT

Suporti ku do të aplikohet materiali duhet të jetë, i thatë, i pastër, i njëtrajtshëm, absorbues, i qëndrueshëm. Nuk duhet të ketë mbetje të huaja si vajra,verniqe, naftë,etj.

PËRGATITJA E PËRZIERJES

Përzijeni 25 Kg pluhur llaç mbushës me 6.5 – 7 litra ujë me anën e një përzierësi elektrik, derisa të fitohet një masë homogjene. Masa e fituar të lihet në qetësi për afro 5 minuta. Rekomandohet që masa e krijuar të përzihet përsëri përpara përdorimit.

MËNYRA E APLIKIMIT TË PRODUKTIT

Produkti aplikohet në mënyrë manuale me anën e një malle ose në mënyrë mekanike me presë. Kur produkti aplikohet me presë duhet pasur kujdes konsistenca e përzierjes dhe mos e përzieni me materiale të tjera. Mbroni tullat dhe llaçin (mbi të gjitha gjatë ndërprerjes së punës) nga shiu.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LLAÇ PËR SUVATIM DAST

Paketimi

25kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LLAÇ PËR SUVATIM DAST”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart