LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX

Vlerëso Produktin

1,700L

WALL GROUT FIX

Llaç me bazë çimento me tharje të shpejtë për riparime fugash murature
KARAKTERISTIKAT
Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofrojnë punuemshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet.

1,700L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX

LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX me bazë çimento me tharje të shpejtë për riparime fugash murature. Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofrojnë punuemshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet.

FUSHA E APLIKIMIT

WALL GROUT FIX, I përshtatshëm për riparime fugash murature, në muratura të brëndshme dhe të jashtme, si edhe në muratura ku duam të bëjmë përforcime të llaçit të murit.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Nënshtresa duhet të jetë e pastër nga pluhurat dhe materialet e kalbura dhe të laget mirë ose të astarohet me stabilizues mikromolekular BETON CONTACT para aplikimit.
  2. APLIKIMI
    Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 kg pluhur në 5,5 L ujë dhe përziejmë me trapan xhirosh të ulëta ose betonierë derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 10 minuta dhe zbatohet ose me mistri për meremetime ose me makineri hedhëse në qoftë se sipërfaqet kanë nevojë për një material mbulues me rezistenca të larta mekanike.
KONSUMI

Rreth 18 kg/m2 /cm trashësi shtresë

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX

Paketimi

25kg

Ngjyra

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX
LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart