LLAÇ ME BAZË GIPSI

Vlerëso Produktin

890L

GIPSPUTZ

Llaç mbushës themelor me bazë gipsi, me përmbatje polimeresh dhe adetivësh specialë për mure tulle ose blloku për ambiente të brendshme.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Material në formë pluhuri me bazë gipsi, gëlqere e hidratuar, granulometri të seleksionuar, rezina sintetike dhe adetive specialë për aplikime në ambiente të brendshme.
 • Pa rrëshkitshmëri vertikale.
 • Punueshmëri shumë të mirë.
 • Ngjtje shumë e mirë nëpër mure dhe tavane.
 • Rezistencë e lartë mekanike.
 • Konform EN 998 – 1
Tags: ,

890L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

LLAÇ ME BAZË GIPSI

LLAÇ ME BAZË GIPSI GIPSPUTZ mbushës themelor, me përmbatje polimeresh dhe adetivësh specialë për mure tulle ose blloku për ambiente të brendshme.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

Material në formë pluhuri me bazë gipsi, gëlqere e hidratuar, granulometri të seleksionuar, rezina sintetike dhe adetive specialë për aplikime
në ambiente të brendshme.

 • Pa rrëshkitshmëri vertikale.
 • Punueshmëri shumë të mirë.
 • Ngjtje shumë e mirë nëpër mure dhe tavane.
 • Rezistencë e lartë mekanike.
 • Konform EN 13279.

FUSHA E APLIKIMIT

Përdoret me pompë ose me dorë si llaç themelor për suvatimin e mureve prej tulle ose prej blloku për ambiente të brendshme. Mundëson në të njëjtën kohë realizimin e mbushjes dhe rifiniturës pa pasur nevojë për dorë të dytë.

PËRGATITJA E PËRZIERJES

Përzieni 25 Kg Gipsputz me 7 – 8 litra ujë me anën e një përzierësi elektrik me një numër të vogël rrotullimesh derisa të fitohet një masë homogjene. Rekomandohet që masa e fituar të lihet në qetësi për afro 10 minuta dhe të përzihet përsëri përpara përdorimit. Përzierja mund të bëhet edhe me anën e pompës që aplikon produktin.

PËRGATITJA E SUPORIT

Suporti ku do të aplikohet produkti duhet të jetë i niveluar dhe pa lëndë të huaja të tilla si yndyrna, verniqe, bojra, etj.

MËNYRA E APLIKIMIT

Produkti aplikohet në mënyrë manuale me mallë ose në mënyrë mekanike me pompë. Kur produkti aplikohet me pompë duhet pasur kujdes kosistenca e përpunimit, mos e përzieni me materiale të tjera.

FUSHA E ZBATIMIT

 • Përdoret me pompë ose me dorë si llaç themelor për suvatimin e mureve prej tulle ose prej blloku për ambiente të brendshme.
 • Mundëson në të njëjtën kohë realizimin e mbushjes dhe rifiniturës pa patur nevojë për dorë të dytë.
 • Suporti duhet të trajtohet me Gips PRIMER.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LLAÇ ME BAZË GIPSI

Paketimi

25kg

Ngjyra

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LLAÇ ME BAZË GIPSI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart