LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV A11

Vlerëso Produktin

1,800L

FIXATIV A11

Llaç me bazë çimento me tharje të shpejtë për riparime strukturash betoni, ankorime
KARAKTERISTIKAT
Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofron punuemshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçme, të inertëve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet.

1,800L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV A11

LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV A11 o me tharje të shpejtë për riparime strukturash betoni, ankorime. Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofron punuemshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçme, të inertëve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet.

FUSHA E APLIKIMIT

FIXATIV A11, i përshtatshëm për meremetime të shpejta të elementëve prej betoni, fiksime, ankorime (inkastrime), vulosje vrimash,
krijim ulluqesh dhe në përgjithësi atje ku nevojitett rezistencë e lartë dhe shpejtësi punimesh.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Nënshtresa duhet të jetë e pastër nga pluhurat dhe materialet e kalbura dhe të laget mirë ose të astarohet me stabilizues mikromolekular BETON CONTACT para aplikimit.
  2. APLIKIMI
    Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 kg pluhur në 5,5 l ujë dhe përziejmë me trapan xhirosh të ulëta ose betoniere derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 10 minuta dhe zbatohet ose me mistri për meremetime ose me makineri hedhëse nëse sipërfaqet kaanë nevojë për një material mbulues me rezistencë të lartë mekanike.

KONSUMI
Rreth 18 kg/m2 /cm trashësi shtresë

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV A11

Paketimi

25kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV A11”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV A11
LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV A11
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart