HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI

1,200L

HIDROSTOP

Hidroizolues me tharje të shpejtë pë mbylljen e rrjedhieve.

PËRSHKRIMI

HIDROSTOP është hidroizolues me tharje të shpejtë pas kontaktit me ujin.

FUSHA E APLIKIMIT

HIDROSTOP përdoret për mbylljen e rrjedhjeve të ujit pasi zotëron tharje dhe ngjitje të shpejtë.

1,200L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI

HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI HIDROSTOP
Hidroizolues me tharje të shpejtë pë mbylljen e rrjedhieve.

PËRSHKRIMI

HIDROSTOP është hidroizolues me tharje të shpejtë pas kontaktit me ujin.

FUSHA E APLIKIMIT

HIDROSTOP përdoret për mbylljen e rrjedhjeve të ujit pasi zotëron tharje dhe ngjitje të shpejtë.

MËNYRA E PËRDORIMIT

1. Përgatitja e suportit
Suporti duhet të jetë i pastër, dhe i lagësht. Pjesët e mbetura, vajrat, bojrat duhet të pastrohen.
2. Aplikimi
Pjesës ku rrjedh uji duhet ti jepet formë konike në një thellësi 2 – 3 cm. HIDROSTOP duhet të shtohet gradualisht në ujë dhe të përzihet menjëherë deri sa të bëhet si një masë e lagësht. Masa e fituar presohet në vëndin e rrjedhies dhe mbahet aty për afro 2 minuta derisa të forcohet.

KONSUMI

  • Afërsisht 1,6 Kg HIDROSTOP nevojiten për përgatitjen e një volumi prej 1 L.
  • Temperatura e aplikimit duhet të jetë ndërmjet +5o C dhe +35o C.
  • Në rastet kur pjesa që do të mbushet ka volum të madh, HIDROSTOP mund të përzihet me një sasi rërë nga raporti 1:1 në volum deri në raportin 1:3 në volum. Në këtë mënyrë rritet edhe koha e punueshmërisë. Një mënyrë tjetër për rritjen e kohës së punueshmërisë është edhe shtimi i një sasie çimento të zakonshme.
  • Gjatë aplikimit rekomandohet të përdoren doreza.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

12 muaj nga data prodhimit nëqoftëse ruhet në paketim origjinal dhe të pahapur në vënde të mbrojtura nga dielli dhe ngrica

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI

Paketimi

3kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI
HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart