FIKSUES ME BAZË ÇIMENTO DHE GIPSI

Vlerëso Produktin

950L

FAST CEMENT

Çimento speciale me tharje të shpejtë.
KARAKTERISTIKAT
Fast Cement është një çimento me tharje të shpejtë, duke u forcuar menjëherë kur bie ne kontakt me ujin.
FUSHA E APLIKIMIT
Fast Cement përdoret për riparime të shpejta, fiksimin, ankorimin, stukimin e dëmtimeve të betonit apo suvave etj. Në përgjithësi kudo ku kërkohen rezistenca të larta mekanike dhe në faza të hershme.

950L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

FIKSUES ME BAZË ÇIMENTO DHE GIPSI

FIKSUES ME BAZË ÇIMENTO DHE GIPSI Fast Cement është një çimento me tharje të shpejtë, duke u forcuar menjëherë kur bie ne kontakt me ujin.

FUSHA E APLIKIMIT

Fast Cement përdoret për riparime të shpejta, fiksimin, ankorimin, stukimin e dëmtimeve të betonit apo suvave etj. Në përgjithësi kudo ku kërkohen rezistenca të larta mekanike dhe në faza të hershme.

MËNYRA E PËRDORIMIT

 1. Përgatitja e sipërfaqes:
  Nënshtresa duhet të jetë e pastër nga pluhurat dhe materialet e kalbura dhe të laget mirë ose të astarohet me stabilizues mikromolekular BETON CONTACT para aplikimit.
 2. APLIKIMI
  Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 kg pluhur në 5,5 l ujë dhe përziejmë me trapan xhirosh të ulëta ose betoniere derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 10 minuta dhe zbatohet ose me mistri për meremetime ose me makineri hedhëse nëse sipërfaqet kanënevojë për një material mbulues me rezistenca të larta mekanike.
KARAKTERISTIKA TEKNIKE (RETHANA MATJE 23OC DHE 50% RH)
 • Forma – Ngjyra Pluhur çimentor-Gri
 • Toksike/e ndezshme (sipas ΕΝ 88/379) Jo
 • Pesha specifike e pluhurit të thatë 1,47 ±0,05 kg/lt
 • Pesha specifike e pluhurit të njomë 2,00 ±0,05 kg/lt
 • Kërkesa për ujë 5,5 lt ujë në 25 kg pluhur
 • Temperatura e zbatimit Nga +5°C eri +35°C
 • Termorezistenca Nga -30°C deri +80°C
 • Koha e jetës në enë 5 minuta

REZISTENCAT MEKANIKE

 • Rezistenc në përkulje në 28 ditë, sipas ΕΝ 196-1 10,00 ± 1,00Ν/mm²
 • Rezistenca në shtypje sipas ΕΝ 196-1 në:
  • 48 orë 32,00 ± 3,00 Ν/mm²
  • 7 ditë 50,00 ± 2,00 Ν/mm²
  • 28 ditë 70,00 ± 1,00 Ν/mm²

KONSUMI
Rreth 18 kg/m2 /cm trashësi shtresë

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: FIKSUES ME BAZË ÇIMENTO DHE GIPSI

Paketimi

5kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “FIKSUES ME BAZË ÇIMENTO DHE GIPSI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

FIKSUES ME BAZË ÇIMENTO DHE GIPSI
FIKSUES ME BAZË ÇIMENTO DHE GIPSI
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart