DIRECT-3 in 1 – SMALTO VITEX

Vlerëso Produktin

1,300L

Tharje e shpejtë, smalto e fortë me shkëlqim , për lyerjen direkt në ndryshk pa aplikuar paraprakisht asnjë shtresë astar (antiruxho). Siguron ngjitje të fortë, fortësi, mbrojtje të qëndrueshme ndaj korrozionit dhe përfundim perfekt. Në dispozicion në 12 hije.

SKU: N/A

1,300L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

DIRECT-3 in 1 – SMALTO VITEX

DIRECT-3 in 1 – SMALTO VITEX është bojë antikorozive e qëndrueshme, me shkëlqim, me tharje të shpejtë, e përshtatshme për të lyer direkt në sipërfaqe metalike të vjetra ose të lyera rishtas ose të ndryshkura, pa aplikuar paraprakisht asnjë astar. Siguron qëndrueshmëri të madhe, ngjitje të fortë, elasticitet dhe mbrojtje afatgjatë nga korrozioni. Ka veti të mira pune dhe niveluese pa lënë asnjë shenjë boje dhe furçe.

  • Zbatim i drejtpërdrejtë në ndryshk pa astar
  • Qëndrueshmëri e madhe

NGJYRA

Në dispozicion në të bardhë, të zezë dhe 10 hije të tjera (referojuni kartonit të ngjyrave).

Përgatitja e sipërfaqes

Sipërfaqet duhet të pastrohen me Brush Solvent T 300, të jenë të lëmuara dhe të thata, pa pluhur, yndyrë ose ndryshk dhe rërë. Sipërfaqet metalike me shkëlqim (alumini, çeliku i galvanizuar etj.) Duhet të lyhen së pari me Primer for Glossy Surfaces ose Wash Primer.

APLIKIMI

Përzjeni mirë para përdorimit. Vendosni dy shtresa me rul ose furçë me flokë shkurtër  pa hollim ose pistoletë pa ajër të holluar deri në 15% me Spray Gun Solvent T 350. Lyejeni shpejt dhe me kujdes për të siguruar veshjen e duhur të sipërfaqes dhe për të marrë izolimin e plotë nga lagështia, veçanërisht në ato të vështira për t’u lyer mbi njolla, të tilla si qoshet dhe skajet. Mbrojtja më e mirë sigurohet me një trashësi prej filmi të thatë 100 μm, e cila formohet duke aplikuar dy shtresa Direct-1. Mos aplikoni në temperatura nën 5 ° C, mbi 35 ° C dhe / ose lagështirë relative mbi 80%. E prekshme e thatë pas 30-60 minutash dhe mund të rilyhet pas 2-3 orësh, përndryshe pas 7 ditësh. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia dhe temperatura). Lejoni të paktën 30 ditë para pastrimit dhe larjes së sipërfaqeve të lyera rishtas me Direct-1. Mjetet duhet të pastrohen menjëherë pas përdorimit me Spray Gun Solvent T 350.

Specifikime: DIRECT-3 in 1 – SMALTO VITEX

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

4-8m2/lt

Rezultati Pas Lyerjes

Me Shkëlqim

Koha e Tharjes

30-60 min

Hollimi

Solvent 10-15%

Sipërfaqe Përdorimi

Metal

Specifikime
Paketimi 0.75 L

Videos: DIRECT-3 in 1 – SMALTO VITEX

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “DIRECT-3 in 1 – SMALTO VITEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart