ÇIMENTO EPO REPAIR ULTRA

Vlerëso Produktin

14,000L

EPO REPAIR ULTRA

Produkt 3 komponentësh me bazë epokside – çimento për riparime strukturash betoni dhe ankorime strukturash metalike.
KARAKTERISTIKAT
Produkt 3 komponentësh me bazë epokside – çimento për riparime strukturash betoni dhe ankorime strukturash metalike me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të brëndshëm dhe të jashtëm. Ofron punuemshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës,
goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, si edhe të rezinës epokside nuk çahet.

14,000L

S’ka stok

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ÇIMENTO EPO REPAIR ULTRA

ÇIMENTO EPO REPAIR ULTRA Produkt 3 komponentësh me bazë epokside – çimento për riparime strukturash betoni dhe ankorime strukturash metalike me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të brëndshëm dhe të jashtëm. Ofron punuemshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, si edhe të rezinës epokside nuk çahet.

FUSHA E APLIKIMIT

EPO REPAIR ULTRA, I përshtatshëm për fiksime, ankorime (inkastrime) strukturash metalike, vulosje vrimash, dhe në përgjithësi atje ku nevojitet rezistencë e lartë.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Nënshtresa duhet të jetë e pastër nga pluhurat dhe materialet e kalbura dhe të laget mirë ose të astarohet me Epoxy PRIMER W 4000.
  2. APLIKIMI
    Hedhim pluhurin çimentor në sasinë e përzier paraprakisht të komponentit A dhe B epoksid dhe përziejmë me trapan xhirosh të ulëta derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 60 minuta dhe zbatohet ose me mistri për meremetime ose me derdhje për ankorime.
KONSUMI

Rreth 18 kg/m2 /cm trashësi shtresë

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ÇIMENTO EPO REPAIR ULTRA

Paketimi

20kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ÇIMENTO EPO REPAIR ULTRA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart