BETON KONTAKT DAST

Vlerëso Produktin

1,200L3,720L

BETON CONTACT

Shtresë lidhëse që përdoret për trajtimin e sipërfaqeve të lëmuara të betonit për benda dhe jashtë
KARAKTERISTIKA TEKNIKE

 • Është material i lëngshëm me bazë rrëshire akrilike, që përdoret për trajtimin e sipërfaqeve të lëmuara të betonit.
 • Siguron një lidhje shumë të mirë midis betonit dhe shtresave mbushëse si llaç, fino, stuko, hidrizolues, etj.
 • Përdorimi i këtij materiali eleminon nevojën e përdorimit të sprucos së çimentos në sipërfaqe të lëmuara të betonit.
 • Trajtimi i sipërfaqeve me BETON CONTACT siguron një punueshmëri mjaft të mirë si dhe lehtësi të dukshme në aplikimin e shtresave të tjera.
 • Është produkt i gatshëm për përdorim.
 • Uniformizon shkallën e absorbueshmërisë së sipërfaqës ku do të aplikohet.
SKU: N/A Tags: ,

1,200L3,720L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

BETON KONTAKT DAST

BETON KONTAKT DAST Shtresë lidhëse që përdoret për trajtimin e sipërfaqeve të lëmuara të betonit për benda dhe jashtë
KARAKTERISTIKA TEKNIKE

 • Është material i lëngshëm me bazë rrëshire akrilike, që përdoret për trajtimin e sipërfaqeve të lëmuara të betonit.
 • Siguron një lidhje shumë të mirë midis betonit dhe shtresave mbushëse si llaç, fino, stuko, hidrizolues, etj.
 • Përdorimi i këtij materiali eleminon nevojën e përdorimit të sprucos së çimentos në sipërfaqe të lëmuara të betonit.
 • Trajtimi i sipërfaqeve me BETON CONTACT siguron një punueshmëri mjaft të mirë si dhe lehtësi të dukshme në aplikimin e shtresave të tjera.
 • Është produkt i gatshëm për përdorim.
 • Uniformizon shkallën e absorbueshmërisë së sipërfaqës ku do të aplikohet.

KARAKTERISTIKAT E PRODUKIT ME AFTËSI NGJITËSE

 • Zvogëlon aftësinë ujëthithëse të suportit
 • Neutralizon vlerën e pH
 • Nuk ka solvent në përbërje

FUSHA E PËRDORIMIT

Përdoret për trajtimin e sipërfaqeve të lëmuara të betonit të cilat më pas do të mbushen me llaç mbushës, fino, etj. Përdoret si izolues, fiksues i sipërfaqeve që më pas do të lyhen ose do të vishen me shtresa të tjera si llaç, fino, etj.

PËRGATITJA E SUPORTIT

Suporti ku do të aplikohet BETON CONTACT paraprakisht duhet të jetë i thatë dhe i pastër nga pluhurat si dhe nga mbetjet e naftës, verniqeve, dyllit apo materialet kundër ngjitjes. Pastrimi i suportit bëhet në mënyrë manuale ose mekanike.

PËRGATITJA E PRODUKTIT

Produkti duhet përzier në kovë në mënyrë manuale dhe pas kësaj është i gatshëm për përdorim. Nëse është e nevojshme, produkti mund të hollohet deri në 10% me ujë.

MËNYRA E APLIKIMIT TË PRODUKTIT

Produkti aplikohet me furçë ose me rul në mënyrë uniforme në të gjithë sipërfaqen. Duhet pritur të paktën 12 orë që BETON CONTACT të thahet në varësi të temperaturës përpara se të aplikoni produktin pasardhës mbi suport. Temperaturat e ulta si dhe prania e lagështirës rrisin ndjeshëm kohën e tharjes. Nuk duhet të aplikohet kur suporti ka temperaturë më të ulët se +5o C dhe duhet të sigurohemi që deri në 24 orë pas aplikimit nuk do të laget.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: BETON KONTAKT DAST

Paketimi

5kg, 20kg

Ngjyra

I Kuqerremtë

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BETON KONTAKT DAST”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart