AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 30

Vlerëso Produktin

1,800L

TECNOFLOOR 30

Me përmbajtje të lartë çimento dhe aditivësh të modifikuar.
PËRSHKRIMI
TECNOFLOOR 30 është një autonivelant me bazë çimento dhe aditivë të modifikuar i cili përdoret për shtrim dhe nivelim dyshemesh. Është i klasifikuar si CT – C40 – F10 – AR2 në bazë të stadardit EN 13813.

FUSHA E APLIKIMIT

  • Përdoret për përgatitjen e sipërfaqeve të lëmuara ose shtresave përpara vendosjes së materialeve si pllaka qeramike, parkete etj.
  • Gjithashtu përdoret si shtresë e fundit për themele, magazina, papafingo, etj.

1,800L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 30

AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 30 me përmbajtje të lartë çimento dhe aditivësh të modifikuar.
PËRSHKRIMI
TECNOFLOOR 30 është një autonivelant me bazë çimento dhe aditivë të modifikuar i cili përdoret për shtrim dhe nivelim dyshemesh. Është i klasifikuar si CT – C40 – F10 – AR2 në bazë të stadardit EN 13813.

FUSHA E APLIKIMIT

  • Përdoret për përgatitjen e sipërfaqeve të lëmuara ose shtresave përpara vendosjes së materialeve si pllaka qeramike, parkete etj.
  • Gjithashtu përdoret si shtresë e fundit për themele, magazina, papafingo, etj.

MËNYRA E PËRGATITJES

1. Përgatitja e suportit
Suporti duhet të jetë i pastër, pa praninë e pluhurave, pjesëve tëshkëputura, vajrave, verniqeve, etj. Fillimisht, sipërfaqja trajtohet me një astar akrilik HYDROPRIMER. Produkti TECNOFLOR 30 aplikohet mbas tharjes së plotë, afërsisht mbas dy orësh mbas aplikimit të HYDROPRIMER. Konsumimi i astarit: 200 – 300 g/m2.

2. Mënyra e aplikimit
TECNOFLOOR 30 shtohet gradualisht në një sasi uji rreth 6,0 – 6,5L nën një përzierje të vazhdueshme deri sa të formohet një masë homogjene dhe e rrjedhshme. Përzierja lihet 3 minuta në qetesi dhe më pas përzihet përsëri. TECNOFLOOR 30 hidhet në një shtresë të vetme në sipërfaqen e paratrajtuar me astar deri sa të arrihet trashësia e dëshiruar. Sapo produkti të jetë niveluar kalohet me një rrul me dhëmbëza në mënyrë që të nxjerrë ajrin brenda masës së formuar. Temperatura e aplikimit duhet të jetë ndërmjet +5o C dhe +35o C.

KONSUMI

Afërsisht. 1,65 Kg/m2 për mm trashësi shtresë.

PAKETIMI

TECNOFLOOR 30 është i ambalazhuar në thasë 25 Kg.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

12 muaj nga data e prodhimit nëse ruhet në paketim origjinal dhe të pahapur. Duhet të mbrohet nga ekspozimi i drejtpërdrejtë në diell dhe nga ngrica.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 30

Paketimi

25kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 30”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart