ASFALT PËR RIPARIMIN E RRUGËVE

Vlerëso Produktin

ASPHALT REPAIR

Asfalt i ftohtë për riparimin e rrugëve.
KARAKTERISTIKAT
Produkt i gatshëm për t’u aplikuar, me bazë bitumi të ftohtë për riparimin e gropave të vogla në rruge apo trotuare. Karakterizohet nga fleksibilitet i lartë, nuk krijon plasaritje për shkak të koeficientit të bymimit. Ka ngjitshmëri të larte dhe nuk dëmtohet nga gomat e makinave. Produkti ka rezistencë të lartë ndaj kushteve atmosferike edhe në kohë. Ka punueshmëri të lehtë dhe pa kerkesa te caktuara per parapërgatitje te Suportit. Gjithashtu sipërfaqja bëhet e shkelshme menjëherë.

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 2

ASFALT PËR RIPARIMIN E RRUGËVE

ASFALT PËR RIPARIMIN E RRUGËVE Produkt i gatshëm për t’u aplikuar, me bazë bitumi të ftohtë për riparimin e gropave të vogla në rruge apo trotuare. Karakterizohet nga fleksibilitet i lartë, nuk krijon plasaritje për shkak të koeficientit të bymimit. Ka ngjitshmëri të larte dhe nuk dëmtohet nga gomat e makinave. Produkti ka rezistencë të lartë ndaj kushteve atmosferike edhe në kohë. Ka punueshmëri të lehtë dhe pa kerkesa te caktuara per parapërgatitje te Suportit. Gjithashtu sipërfaqja bëhet e shkelshme menjëherë.

FUSHAT E PËRDORIMIT

I përshtatshëm për restaurimin e shpejtë (gropat, çarje etj) në asfalt ose trotuare. Ideale për riparime lokale në autostrada, rrugë, ura, parkingje si dhe në oborre, industri, shkolla, spitale etj.

MËNYRA E PËRDORIMIT

Suporti i përdorimit ku do të aplikohet Asphalt Repair paraprakisht duhet të pastrohet nga pluhurat si dhe mbetjet e naftës, vajrave, verniqeve, dylli dhe nga materialet kundër ngjitjes. Pastrimi i vajrave, verniqeve, dyllit apo materialeve kundër ngjitjes realizohet mekanikisht ose në mënyrë manuale. Per gropa mbi 10 cm rekomandohet mbushja e gropave me inerte ngjeshje e mirë dhe më pas aplikimi i produktit. Aplikimi i produktit bëhet 1 – 2 cm mbi nivelin e gropës dhe më pas ngjishet me rrul.

KONSUMI
20-22 Kg/m2 për cm trashësi

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
Ruhet në në ambalazh të mbyllur mire në mjedise të thata dhe me hije me lagështirë të ulët, të paktën për 18 muaj nga data e prodhimit.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASFALT PËR RIPARIMIN E RRUGËVE

Paketimi

5kg, 15kg

Ngjyra

E Zezë

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASFALT PËR RIPARIMIN E RRUGËVE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart