LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57

Vlerëso Produktin

700L2,500L

FIXATIV C57

Llaç me bazë çimento me tharje të shpejtë për ankorime strukturash metalike
KARAKTERISTIKAT
Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofron punueshmëri
të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçëm, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet

SKU: N/A Tags: ,

700L2,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57

LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57 me tharje të shpejtë për ankorime strukturash metalike. Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk
tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçëm, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet.

FUSHA E APLIKIMIT

FIXATIV C57, I përshtatshëm për fiksime, ankorime (inkastrime) strukturash metalike, vulosje vrimash, dhe në përgjithësi atje ku nevojitet rezistencë e lartë dhe shpejtësi punimesh.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Nënshtresa duhet të jetë e pastër nga pluhurat dha materialet e kalbura dhe të laget mirë ose të astarohet me stabilizues mikromolekular BETON CONTACT para aplikimit.
  2. APLIKIMI
    Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 kg pluhur në 5,5 l ujë dhe përziejmë me trapan xhirosh të ulëta ose betoniere derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 10 minuta dhe zbatohet ose me mistri për meremetime ose me makineri hedhëse nëse sipërfaqet kanë nevojë për një material mbulues me rezistenca të larta mekanike.
KONSUMI

Rreth 18 kg/m2 /cm trashësi shtresë

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57

Paketimi

5kg, 25kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57
LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57

700L2,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart