ASTAR GRAFIATO TECNOFIX LIQUID

Vlerëso Produktin

1,680L5,450L

TECNOFIX LIQUID

 • Është një material i lëngshëm me bazë rrëshire akrilike, rezistent ndaj alkaleve.
 • Trajtimi i sipërfaqeve me TECNOFIX LIQUID siguron punueshmëri mjaft të mirë si edhe lehtësi të dukshme në punimin e shtresave dekorative.
 • Krijon një izolim dhe një lidhje shumë të mirë të sipërfaqeve të trajtuara me shtresën dekorative.
 • Është astar i gatshëm për përdorim, i bardhë.
 • Të gjitha karakteristikat teknike të veshjeve dekorative që do të përdoren janë të lidhura ngushtë me vetitë e astarit që do të aplikohet
  paraprakisht.
 • TECNOFIX LIQUID redukton ndjeshëm aftësinë absorbuese të sipërfaqes ndaj ujit.
 • Uniformizon shkallën e absorbueshmerisë së sipërfaqes ku do të aplikohet.
SKU: N/A Tags: ,

1,680L5,450L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR GRAFIATO TECNOFIX LIQUID

ASTAR GRAFIATO TECNOFIX LIQUID KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Është një material i lëngshëm me bazë rrëshire akrilike, rezistent ndaj alkaleve.
 • Trajtimi i sipërfaqeve me TECNOFIX LIQUID siguron punueshmëri mjaft të mirë si edhe lehtësi të dukshme në punimin e shtresave dekorative.
 • Krijon një izolim dhe një lidhje shumë të mirë të sipërfaqeve të trajtuara me shtresën dekorative.
 • Është astar i gatshëm për përdorim, i bardhë.
 • Të gjitha karakteristikat teknike të veshjeve dekorative që do të përdoren janë të lidhura ngushtë me vetitë e astarit që do të aplikohet paraprakisht.
 • TECNOFIX LIQUID redukton ndjeshëm aftësinë absorbuese të sipërfaqes ndaj ujit.
 • Uniformizon shkallën e absorbueshmerisë së sipërfaqes ku do të aplikohet.

KARAKTERISTIKAT E PRODUKTIT

 • Aftësi ngjitëse
 • Zvogëlon aftësinë absorbuese të suportit
 • Neutralizon vlerën e pH
 • Nuk ka përbërje solventi

FUSHA E APLIKIMIT
Përdoret si astar i sipërfaqeve që më pas do të lyhen ose do të vishen me rifinitura (BONIFIN, FINO CLASSIC etj.) ose veshje dekorative (GRAFIATO, DECORTEX etj).

PËRGATITJA E SUPORTIT

Suporti ku do të aplikohet TECNOFIX LIQUID paraprakisht duhet të jetë i thatë dhe i pastër nga pluhurat si edhe nga mbetjet e naftës, vajrave verniqeve, dyllit dhe nga materialet kundër ngjitjes. Pastrimi i vajrave verniqeve, dyllit apo materialve kundër ngjitjes realizohet mekanikisht ose në mënyrë manuale.

PËRGATITJA E PRODUKTIT

Produkti pasi trazohet manualisht në kovë është i gatshëm për përdorim. Mund të hollohet deri në 10% me ujë.

MËNYRA E APLIKIMIT

Produkti aplikohet me furçë ose me rrul në mënyrë uniforme në të gjithë sipërfaqen. Duhet të prisni të paktën 12 orë që TECNOFIX LIQUID të thahet (në varësi të temperaturës) përpara se të aplikoni produktin përfundimtar mbi suport. Temperaturat e ulëta si dhe prania e lagështisë rrisin ndjeshëm kohën e tharjes së produktit. Nuk duhet të aplikohet në temperatura me të vogla se +5o C dhe më të larta se +35o C.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR GRAFIATO TECNOFIX LIQUID

Paketimi

5kg, 20kg

Ngjyra

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR GRAFIATO TECNOFIX LIQUID”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR GRAFIATO TECNOFIX LIQUID
ASTAR GRAFIATO TECNOFIX LIQUID

1,680L5,450L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart