ASTAR EPOKSID ME BAZË UJI

Vlerëso Produktin

6,000L

EPOWRAP PRIMER

Astar dy komponentësh me bazë uji
PËRSHKRIMI
EPOWRAP PRIMER është një produkt me bazë epoksi dy – komponentësh, me bazë uji. Produkti ofron rezistencë të lartë fiziko mekanike, si p.sh. rezistencë ndaj gerryerjes, rezistecë ndaj ujit, acideve, alkaleve, produkteve të naftës etj.

6,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR EPOKSID ME BAZË UJI

ASTAR EPOKSID ME BAZË UJI dy komponentësh.

PËRSHKRIMI
EPOWRAP PRIMER është një produkt me bazë epoksi dy – komponentësh, me bazë uji. Produkti ofron rezistencë të lartë fiziko mekanike,
si p.sh. rezistencë ndaj gerryerjes, rezistecë ndaj ujit, acideve, alkaleve, produkteve të naftës etj.
FUSHA E APLIKIMIT
EPOWRAP PRIMER përdoret si PRIMER ne rastet e përdorimit te ndonjërit nga produktet e linjës EPO Wrap ne perforcimin e strukturave të betonit.
UDHËZIME PËR PËRDORIM
Sipërfaqja duhet të jetë:

  • E qëndrueshme.
  • Pa praninë e materialeve që parandalojnë lidhjen, p.sh. pluhur, Grimca të lirshme, yndyrna etj.
  • Gjithashtu Produkti duhet të përgatitet sipas natyrës së sipërfaqes. Pas kësaj, sipërfaqja duhet të pastrohet mirë nga pluhuri me një fshesë me korent.

PROÇEDURA E APLIKIMIT
Komponenti A (rezina) dhe komponenti B (fortësuesi) janë mbushur në dy kova të veçanta, në proporcion të paracaktuar në raport peshe. E gjithë sasia e komponentit B duhet shtuar në komponentin A. Përzierja e 2 komponentëve duhet të bëhet për rreth 5 minuta, duke përdorur një mikser me shpejtësi të ulët (300 rrotullime/min). Është e rëndësishme që për të arritur një përzierje të plotë të përzihet mirë pranë anëve dhe në fund të kovës, në mënyrë që të arrihet një shpërndarje uniforme e fortësuesit. EPOWRAP PRIMER aplikohet siç është ose i holluar deri në 10 % me ujë. Produkti mund të aplikohet me një furçë ose rrul.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR EPOKSID ME BAZË UJI

Paketimi

5Kg/A&B

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR EPOKSID ME BAZË UJI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart