ASTAR ELASTOMERIK HYDRO PRIMER

Vlerëso Produktin

540L3,290L

HYDRO PRIMER

PRIMER elastomerik për suportet ku do të aplikohen hidroizoluesit. Polimer në dispersion ujor i cili aplikohet mbi sipërfaqe poroze duke
rritur ndjeshëm ngjitshmërinë midis hidroizoluesve me bazë elastomerësh dhe suportit. HYDRO PRIMER ka aftësi depërtuese në të gjitha poret e sipërfaqes ku do të aplikohet hidroizoluesi duke përmirësuar dhe rritur aftësinë ngjitëse midis hidroizoluesit dhe sipërfaqes që do të hidroizolohet.

SKU: N/A Tags: ,

540L3,290L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR ELASTOMERIK HYDRO PRIMER

ASTAR ELASTOMERIK HYDRO PRIMER për suportet ku do të aplikohen hidroizoluesit. Polimer në dispersion ujor i cili aplikohet mbi sipërfaqe poroze duke rritur ndjeshëm ngjitshmërinë midis hidroizoluesve me bazë elastomerësh dhe suportit. HYDRO PRIMER ka aftësi depërtuese në të gjitha poret e sipërfaqes ku do të aplikohet hidroizoluesi duke përmirësuar dhe rritur aftësinë ngjitëse midis hidroizoluesit dhe sipërfaqes që do të hidroizolohet.

FUSHA E APLIKIMIT

HYDRO PRIMER është PRIMER i gatshëm për përdorim, i cili përforcon ndjeshëm ngjitjen e hidroizoluesëve mbi shtresa me përbërje betoni, llaçi, suvaje dhe paneleve të gipsit.

APLIKIMI – KONSUMI

Sipërfaqet që do të trajtohen me PRIMER duhet të jenë plotësisht të thata dhe të pastra pa praninë e pluhurave. Rekomandohet të përzihet përpara aplikimit. Lehtësisht i aplikueshëm me furçë ose me rrul mbi sipërfaqet përpara aplikimit të hidroizoluesve elastomerikë. Konsumi 200 – 300 g/m2
, varet nga poroziteti i sipërfaqes që do të trajtohet.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

Produkti mund të ruhet për 18 muaj në paketim origjinal dhe në vend të thatë në temperatura nga +5°C deri në +35°C. Duhet të evitohet ekspozimi i produktit në temperatura të ulëta (ngrica) si dhe në temperatura të larta.

KUJDES!

Produkti rekomandohet të aplikohet në kufijtë e temperaturave nga +5°C deri në +35°C

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR ELASTOMERIK HYDRO PRIMER

Paketimi

1kg, 5kg, 10kg

Ngjyra

E Verdhë

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR ELASTOMERIK HYDRO PRIMER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR ELASTOMERIK HYDRO PRIMER
ASTAR ELASTOMERIK HYDRO PRIMER

540L3,290L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart